sobota, 13 lipca 2024r.

W jakich ośrodkach w Krakowie możesz zdawać egzamin na prawo jazdy?

W jakich ośrodkach w Krakowie możesz zdawać egzamin na prawo jazdy?

Posiadanie prawa jazdy to marzenie prawie każdego młodego człowieka. Samochód to duże ułatwienie w dzisiejszych czasach, ale aby móc z niego korzystać musimy najpierw odbyć odpowiedni kurs i zwieńczyć go egzaminem, po którym pozostaje już tylko odebrać uprawnienia. Sprawdź ośrodki w Krakowie i dowiedz się, jakimi ulicami najczęściej trzeba przejechać podczas egzaminu na prawo jazdy. 

Dobry kurs podstawą do zdania egzaminu

Nikt nie pomoże nam lepiej przygotować się do testu, niż dobra szkoła jazdy. Dlatego warto najpierw zrobić rozeznanie, zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego OSK. Oprócz tego, że kurs nauki jazdy i jego ukończenie to wymóg podejścia do państwowego egzaminu, powinniśmy mieć pewność, że szkoła, na którą się zdecydujemy, zapewni nam właściwe i komfortowe nauczanie.

Jednak dobrze poprowadzony kurs na prawo jazdy to dopiero połowa sukcesu. Jeśli zaliczyliśmy część teoretyczną i praktyczną, to pozostaje nam zmierzyć się z państwowym egzaminem na prawo jazdy, o którym mówi się, że jest jednym z najtrudniejszych testów w życiu człowieka. Jeśli jednak jesteśmy pewni, że nasza nauka jazdy w okresie kursu była owocna, to nie mamy powodów do obaw.

Zdawanie egzaminu praktycznego w Krakowie 

Tutaj znajdują się dwa ośrodki, które przeprowadzają testy na prawo jazdy kat. B – jeden na ulicy Nowohuckiej, drugi na ulicy Balickiej. Etap praktyczny podzielony jest na dwie części: część na placu oraz część, w której wyjeżdżamy na miasto. Ciężko powiedzieć, która sprawia więcej problemów – zależy to od indywidualnych umiejętności zdającego. 

W ośrodku na ulicy Nowohuckiej egzamin na ulicach zaczniemy od wyjechania w stronę skrzyżowania ze Stoczniowców. Następnie przejedziemy się ulicami Ofiar Dąbia, al. Pokoju, a potem może pojawić się konieczność wykonania manewru zawracania na Rondzie Grzegórzeckim, który nie należy do łatwych. Potem al. Pokoju dojedziemy do Fabrycznej i stamtąd będziemy kierować się tymi samymi ulicami z powrotem do ośrodka. 

Trasa egzaminacyjna na ulicy Balickiej wyprowadzi nas najpierw w górę Lindego, następnie w prawo w Balicką i dalej w kierunku Bronowice Małe. Skręcimy w prawo, aby dojechać do ronda, a następnie pojedziemy ulicą Wiedeńską, na której często trzeba zaparkować. Trzeba uważać na to miejsce, często jest problematyczne dla zdających. Dalej skręt w prawo do ulicy Armii Krajowej i prosto Przybyszewskiego. Następnie pojedziemy ulicą Lea, Piastowską, aby dojechać do Bronowickiej i stamtąd zawracamy już do ośrodka na Balickiej.

Może spodobać Ci się również:

photo 1476231790875 016a80c274f3cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMjl8fGxhd3xlbnwxfDB8fHwxNjY0NjIzNjExixlibrb 1.2.1q80w1080

Jak wygląda wypowiedzenie z pracy? Co się dzieje po wręczeniu wypowiedzenia z pracy w Niemczech?

1 listopada 2023

Zdarza się, że nie wszyscy wiedzą, jak wygląda wypowiedzenie umowy o pracę. Otóż nie każdy z nas miał okazję wręczyć lub otrzymać taki dokument. Nie da się jednak przewidzieć, kiedy…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady