niedziela, 29 stycznia 2023r.

Naturalny sok jabłkowy – podstawowy element każdej diety

photo 1534336810865 0beae4c81278cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0NXx8cGx1bSUyMGp1aWNlfGVufDF8MHx8fDE2NjQ1NTQ0ODIixlibrb 1.2.1q80w1080

Korzyści zdrowotne jabłek są niesamowite, a powszechna dostępność tych owoców w Polsce, pozwala nam delektować się nimi do woli. Jabłka są takimi owocami, które dzięki swoim walorom smakowym i aromatycznym są często głównym składnikiem różnych dań na słodko, ale również w wytrawnej wersji. Z drugiej strony naturalny sok jabłkowy to jeden z najczęściej wybieranych napojów.

Warto zatem zrozumieć, dlaczego jabłka obowiązkowym elementem w każdej diecie. Nawet specjaliści żywieniowi twierdzą, że jedno jabłko dziennie pozwala na unikanie wizyt u lekarzy. Jakie właściwości mają jabłka i w jakiej formie je spożywać? Podpowiadamy poniżej!

Zdrowa dieta z sokiem jabłkowym

Zdrowa dieta zawiera w sobie takie produkty, które kompleksowo uzupełniają wszelkie niedobory witamin w organizmie i regulują pracę wielu narządów. W tej materii jabłka to taki składnik, który dobrze odzwierciedla zaspokojenie organizmu we wszystkie niezbędne mikroelementy. Już jedna szklana soku wyraźnie poprawia funkcjonowanie układu odpornościowego i dostarcza pełną dawkę witaminy C.

Sok z jabłek można zrobić samemu, a wyciśnięte owoce zblendować i poza sokiem użyć ich jeszcze do ciasta. Kupując sok w sklepie, warto sprawdzić, jaki ma skład, czy nie ma dodatku wody oraz konserwantów. Najzdrowsze na rynku są  soki naturalne NFC, a te można nabyć w specjalistycznych sklepach lub u producenta soków.

Na co wpływa sok jabłkowy?

Jabłka to istny zastrzyk energii. Ze względu na naturalne cukry zawarte w soku jabłkowym, szklaka tego napoju wypita z rana, jest energetycznym „kopniakiem” na cały dzień. Warto też dodać, że jabłka mają wyjątkowo pozytywny wpływ na utrzymanie zdrowego stanu skór, paznokci i włosów.

Wśród wielu korzyści ze spożywania soku jabłkowego można wymienić te najważniejsze:

  • świeży sok jabłkowy jest doskonały przy problemach z oddychaniem;
  • jabłka pozytywnie wpływają na układ trawienny;
  • szklanka soku jabłkowego poprawia funkcjonowanie mózgu, wpływa również na poprawę wzroku i wzmacnia oczy.

Jabłka dla diabetyków i na problem z podwyższonym cholesterolem

Szklanka soku jabłkowego jest zalecana przez lekarzy osobom walczącym o prawidłowy poziom cukru. Pektyna w jabłkach pomaga obniżyć zapotrzebowanie organizmu na insulinę, co pomaga zminimalizować negatywne skutki cukrzycy.

Sok jabłkowy obniża poziom cholesterolu, a to dzięki zawartości flawonoidów. Zapobiega też chorobie Alzheimera i uszkodzeniom mózgu, dzięki kwercetynie. Prozdrowotnych właściwości jabłek jest wiele, wystarczy wiedzieć, że zbawienny na zdrowie wpływ ma już jedna szklanka naturalnego soku jabłkowego dziennie.

Może spodobać Ci się również:

Jak działa folia stretch? Co można w nią zapakować?

Jak działa folia stretch? Co można w nią zapakować?

1 lutego 2021

Folia stretch znana jest od bardzo dawna. Dzięki swojemu zastosowaniu stała się popularna na całym świecie. W wielu sytuacjach jest ona niezastąpiona, głównie w magazynach i innych miejscach, gdzie przygotowuje…

Czytaj więcej