sobota, 13 lipca 2024r.

Jaka klimatyzacja do mieszkania?

unnamed file 2

Dawniej klimatyzacja znajdowała się tylko w biurowcach, restauracjach, czy też sklepach spożywczych. Jednak dzisiaj coraz więcej osób decyduje się na instalację w domu, czy też mieszkaniu klimatyzatora. Kraków, Warszawa, Wrocław — mieszkańcy większych miejscowości szczególnie chętnie decydują się na ten krok.

O czym pamiętać wybierając klimatyzator do mieszkania?

Wybierając klimatyzator do mieszkania, należy przede wszystkim dowiedzieć się, czy istnieje możliwość podłączenia modelu stacjonarnego. Urządzenia tego typu są bardziej efektywne, cechują się większą kulturą pracy i wyglądają lepiej. Niestety nie zawsze istnieje możliwość ich instalacji w bloku. Dlatego najpierw należy skontaktować się z administracją budynku.

Co w sytuacji, jeśli nie możesz pozwolić sobie na urządzenie stacjonarne? Jedyną opcją jest skorzystanie z urządzeń przenośnych. Są one pod wieloma względami gorsze, jednak jeśli zależy Ci na klimatyzacji, a nie możesz pozwolić sobie na model stacjonarny, to klimatyzator przenośny jest jedynym wyborem.

Parametry klimatyzatora — o czym pamiętać?

Wybierając klimatyzację do mieszkania, warto zwrócić uwagę na wiele parametrów. Istotna jest oczywiście efektywność oraz zużycie prądu. Od nich zależą koszty eksploatacji urządzenia. Wpływają one także na to, jak szybko odczuwalne będą efekty działania klimatyzatora.

Warto zwrócić uwagę także na poziom głośności. Urządzenia, które generują duży hałas, nie są przyjemne w użytkowaniu, dlatego dobrze zainwestować w model cechujący się niskim poziomem generowanego hałasu. Najlepiej, gdyby wartość tego parametru nie przekraczała 35 decybeli.

Dobrze zapoznać się także z dodatkowymi funkcjami. Bardzo przydatna jest możliwość programowania klimatyzatora tak, żeby uruchamiał się automatycznie. Niektóre urządzenia posiadają także możliwość ogrzewania mieszkania zimą, jednak w przypadku bloków nie jest to szczególnie potrzebna funkcja.

O czym należy pamiętać, korzystając z klimatyzacji w mieszkaniu?

Planując zakup klimatyzatora, musisz pamiętać o jego odpowiedniej eksploatacji. Wewnątrz urządzenia znajduje się filtr, dzięki któremu powietrze w mieszkaniu jest czyste. Dlatego niezbędne jest regularne czyszczenie klimatyzacji, w przypadku mieszkań najczęściej wystarczy jeden przegląd klimatyzatora rocznie. Należy o tym pamiętać, bo zanieczyszczona klimatyzacja negatywnie wpływa na zdrowie i może być przyczyną wielu chorób, dlatego też istotna jest regularne serwisowanie urządzenia.

 

Może spodobać Ci się również:

Ile kosztuje garnitur na miarę? - garnitur szyty na miarę

Ile kosztuje garnitur na miarę? – garnitur szyty na miarę

20 kwietnia 2020

Garnitur to chyba najwspanialszy wynalazek, jakim dysponuje dziś moda męska. Jego parametry decydują o tym, jak mężczyzna wypadnie na ważnej uroczystości typu wesele czy urodziny, lub jakie wrażenie zrobi na…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady