piątek, 01 marca 2024r.

Jak wypolerować lakier samochodowy? – polerowanie samochodu

Jak wypolerować lakier samochodowy? - polerowanie samochodu

Każdy kierowca pragnie, aby jego auto zawsze wyglądało idealnie. Aby było to możliwe, konieczna jest co jakiś czas korekta lakieru. Wypolerować można go samodzielnie. Ważne jest jednak, aby zrobić to umiejętnie. Warto zatem wiedzieć, w jaki sposób to robić oraz jakich środków i narzędzi do tego użyć.

Przygotowanie lakieru do polerowania

Zanim przejdzie się do właściwych czynności, konieczne jest dokładne umycie i wysuszenie samochodu. Karoseria powinna zostać także dokładnie odtłuszczona. W żadnym wypadku nie można przystąpić do lakierowania na zabrudzonej powierzchni! Wówczas osiągnięty efekt będzie niezadowalający. Po powłoce lakierniczej pozostaną nierówności. Auto umyć można ręcznie bądź za pomocą myjki. Wyschnąć samochód może oczywiście po prostu na słońcu. W celu odtłuszczenia wykorzystać należy specjalny preparat. Taki produkt dostępny jest w niemal każdej hurtowni z akcesoriami lakierniczymi. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać „akcesoria polerskie hurtownia„.

Polerowanie ręczne a mechaniczne

Lakier można polerować ręcznie lub mechanicznie. To pierwsze jest jednak dość męczące i trwa sporo czasu. Dlatego lepszym rozwiązaniem może być mechaniczne. Niezależnie jednak od tego, którą z tych metod się wybierze, pamiętać trzeba o właściwej kolejności. Na początek przeprowadzone powinno zostać polerowanie wstępne. Następnie właściwe, a na koniec końcowe, które nadaje połysk. Pamiętać jednak trzeba, że maszyna do polerowania samochodu wymaga nieco wprawy. Jeśli zatem lakier polerujemy po raz pierwszy, warto spróbować zrobić to ręcznie.

Gąbka i pasta polerska

Do polerowania potrzebna będzie gąbka oraz pasta polerska. Przyda się również mleczko. Na rynku dostępne są trzy rodzaje produktów do polerowania. Gąbka twarda, która służy do wstępnych czynności. Gąbka średnia, którą rozprowadza się pastę polerską i usuwa pozostałości po polerowaniu wstępnym. I gąbka miękka, która stosuje się w celach wykończeniowych, w tym w celu nadania lakierowi błysku. Bardzo ważną kwestią jest wybór odpowiedniej pasty polerskiej. Tu zakupu warto dokonać w dobrej i renomowanej hurtowni. Pasta musi bowiem cechować się wysoką jakością. Podobnie jest w przypadku mleczka polerskiego. Na szczęście niejedna hurtownia oferuje tego typu systemy w bardzo dobrej jakości.

Polerowanie wykańczające

To ostatni etap. Do tego celu również należy zastosować odpowiedni preparat. Powinien on właściwie zabezpieczać lakier, ułatwiać spływanie wody oraz utrzymywać połysk.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 1

Gdzie kupić piasek do piaskarki?

1 listopada 2020

Materiał trący musi być dostosowany do właściwości obrabianego elementu. Tylko wtedy proces piaskowania będzie najbardziej efektywny i pozwoli przygotować odpowiednią powierzchnię polerowania. Wybierając ścierniwo, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady