wtorek, 09 lipca 2024r.

Jak ustawić meble w pokoju po przeprowadzce?

photo 1502672023488 70e25813eb80cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyOXx8dHJhbnNwb3J0JTIwYnVzJTIwYXBhcnRtZW50fGVufDF8MHx8fDE3MTIxNzUyNzR8MAixlibrb 4.0.3q80w1080

Niektóre akcesoria chcielibyśmy widzieć na nowym miejscu po przeprowadzce. Wygodne sofy oraz tradycyjnie zdobione szafy upiększą nowe miejsce i sprawią, że szybciej zaaklimatyzujemy się w takim budynku. Niestety układ pomieszczeń w nowym mieszkaniu może być nieco inny, przez co może pojawić się podstawowy problem – jak ustawić meble, by zachować odpowiedni styl…

Zdecyduj, czy wszystkie akcesoria będą potrzebne

Już na etapie przeprowadzki z warszawskich Bielanów warto zastanowić się, które akcesoria faktycznie się nam przydadzą w nowym miejscu. Być może część produktów będziemy mogli zostawić lub spieniężyć, ponieważ nie będą nam one pasować do nowego stylu. W ten sposób nie tylko odgracimy nowe miejsce, lecz znacznie obniżymy koszty transportu mebli.

Pozostałe akcesoria i elementy dekoracyjne warto dokładnie zabezpieczyć przed transportem. Szczególną uwagę poświęćmy produktom drewnianym, których ścianki mogą ulec obiciu w czasie transportu. Firmy przeprowadzkowe co prawda mają zaawansowane systemy zabezpieczające, jednak mimo wszystko warto samemu odpowiednio zapakować wszystkie akcesoria.

Meble przy ścianie czy na środku?

Istnieją dwa sposoby ustawiania mebli w pomieszczeniu. Osoby, które cenią sobie przestrzeń, zwykle decydują się na klasyczne ułożenie meblościanek, szaf i półek w pobliżu ścian. W podobny sposób układa się wtedy sofę i inne elementy dekoracyjne, zostawiając miejsce na stoły i krzesła w środkowej części. Należy przy tym pamiętać o odpowiednim rozmieszczeniu siedzeń od sprzętu RTV, by zachować komfort oczu.

Jeśli jednak w mniejszym stopniu zależy nam na zachowaniu dużej przestrzeni, możemy postawić na oryginalny wystrój mieszkania. Przy dużej powierzchni nic nie stoi na przeszkodzie, by ustawić piękną zdobioną kanapę na samym środku, zaraz naprzeciwko telewizora. Warto jednak pamiętać o komforcie dla wszystkich domowników, szczególnie osób starszych, którym nietypowe ustawienie akcesoriów może przeszkadzać w poruszaniu się.

Wielkogabarytowe produkty lepiej ustawić na początku

Przeprowadzkę warto rozpocząć od tych przedmiotów, które są największe. Łatwiej będzie je wnieść i ustawić do pustego pomieszczenia, niż pokoju wypełnionego innymi akcesoriami. W trakcie przeprowadzki z Bródna można też zdemontować je i poskładać już na nowym miejscu. Dzięki takiemu zabiegowi transport akcesoriów będzie znacznie prostszy.

Na dalszym etapie przeprowadzki możemy przewozić akcesoria o znacznie mniejszym rozmiarze. Ich ustawienie będzie już znacznie prostsze i będziemy mogli poeksperymentować z ostatecznym wystrojem salonu czy sypialni.

Może spodobać Ci się również:

Kiedy przysługuje adwokat z urzędu w sprawie cywilnej?

Kiedy przysługuje adwokat z urzędu w sprawie cywilnej?

17 sierpnia 2020

Zdarzają się sytuacje, gdy konieczna jest kompleksowa pomoc prawna, jednak nie posiada się zdolności finansowych, aby móc opłacić adwokata czy radcę prawnego. W takich przypadkach pojawia się możliwość skorzystania z…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady