wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Pudełka kartonowe – rozwiązania pakownicze warte uwagi

Pudełka kartonowe - rozwiązania pakownicze warte uwagi

Na rynku aktualnie dostępnych jest wiele rodzajów opakowań kartonowych, zróżnicowanych ze względu na przeznaczenie, rozmiar, kształt, wytrzymałość, sposób zamykania itp. Nie sposób wymienić ich wszystkich cech, jednak możemy rozróżnić podstawowe typy pudełek, jakie oferujemy jako producent kartonów.

Rodzaje opakowań

Pierwszym kryterium zasługującym na uwagę jest sposób zamykania przesyłek, jakie może zaoferować producent pudełek kartonowych.

Wyróżniamy m.in. produkty:

  • klapowe – najprostsze konstrukcyjnie, których zamknięcie następuje poprzez złożenie klap górnych i dolnych, a następnie zaklejenie taśmą;
  • dwuczęściowe – najczęściej wykorzystywane w przemyśle obuwniczym, zamykane przy pomocy osobnego wieka;
  • składane – do których złożenia nie jest wymagane szycie ani klejenie, a bryła powstaje przez odpowiednie złożenie wykrojonej właściwie tektury;
  • wsuwane – składają się z osobnych części, których połączenie i zamknięcie następuje poprzez wsunięcie jednego elementu w drugi (jak np. pudełka od zapałek);
  • wytrzymałe – bardziej odporne na uszkodzenia niż zwykłe kartony, zbudowane z korpusu i osobnych elementów bocznych, do których złożenia w całość niezbędne jest klejenie lub szycie.

Rodzaje tektury ze względu na grubość       

Wszystkie oferowane opakowania kartonowe producent jest w stanie zaprojektować w dowolnym rozmiarze i o dowolnej wysokości. Do ich wykonania używamy tektury falistej o różnej grubości, tak, aby otrzymać efekt satysfakcjonujący dla zamawiającego. Materiał o wysokiej fali charakteryzuje się wysoką sprężystością i większą sztywnością niż tektura z falą niską, przez co zapewnia zdecydowanie lepszą ochronę przechowywanego produktu – niemniej ten drugi rodzaj tworzywa łatwiej jest zadrukować i jest bardziej odporny na przebicie lub uderzenie.

Podział tektur – kryterium jakościowe

Wyróżniamy rodzaj makulaturowy, który powstaje w procesie recyklingu i w sposób przyjazny dla środowiska naturalnego pozwala na powtórne wykorzystanie papieru. Makulatura jest komponentem tanim, a do tego solidnym, dzięki któremu jako producent opakowań tekturowych możemy uzyskać świetną jakość w przystępnej cenie. Jest to aktualnie najpopularniejszy rodzaj tektury wykorzystywany w produkcji kartonów.

Możemy wyróżnić jeszcze opakowania typu kraftliner – najwyższej jakości, przeznaczone typowo dla kontaktu z żywnością, oraz testliner – bardziej estetyczne wizualnie niż opakowania makulaturowe, choć również posiadające w swym składzie domieszkę materiału pochodzącego z recyklingu. Jako producent opakowań kartonowych oferujemy pełną gamę tektur, dostosowaną do indywidualnych preferencji klienta i produktu, który finalnie ma znaleźć się w naszych opakowaniach.

Może spodobać Ci się również:

dziesiec sposobow na to by ivr byl wspanialy a nie beznadziejny

Dziesięć sposobów na to, by IVR był wspaniały, a nie beznadziejny

21 lutego 2023

Interactive Voice Response, czyli system IVR (interaktywna odpowiedź głosowa) to coś, z czym nie możemy się pogodzić, ale w większości przypadków komunikujemy się, uzyskując połączenie z bankiem, firmą kurierską czy…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady