sobota, 13 lipca 2024r.

Prosta spółka akcyjna od kiedy? Czy warto wybrać ten rodzaj spółki?

unnamed file 10

Spółka to działalność gospodarcza, której założenie niesie za sobą wiele zalet. Oczywiście osoba zakładająca własną firmę, powinna dobrać konkretny rodzaj spółki do tego, czym będzie się zajmować. Obecnie spośród wielu spółek można wyróżnić jeszcze jedną, którą określa się, jako „prosta spółka akcyjna”. Czym charakteryzuje się ta spółka i od kiedy możliwe jest jej założenie?

Od kiedy istnieje prosta spółka akcyjna?

Przepisy dotyczące tego typu spółki w Kodeksie Spółek obowiązują od 1 lipca 2021 roku. Jest to dosyć krótki czas, ale pomimo tego ten rodzaj działalności już zyskuje popularność. W skrócie można określić, że jest to nowa spółka kapitałowa, posiadająca osobowość prawną.

Osoby, które zdecydują się na takie rozwiązanie, będą mogły liczyć na mnóstwo korzyści, jakie płyną z prostej spółki akcyjnej. Proces zakładania powyższej działalności jest bardzo prosty, a więc rejestracja nie powinna przysporzyć nikomu żadnych problemów, co ma wpływ na powstanie działalności.

Zalety prostej spółki akcyjnej

Rejestracja spółki Kraków nie jest skomplikowana, przez co wystarczy niewielka wiedza na ten temat. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które zakładają firmę pierwszy raz. Oczywiście pomimo tego, że jest to prosta spółka nie zwalnia to osób ją zakładających z posiadania odpowiednich informacji.

Dużym ułatwieniem na samym początku, jest minimalny kapitał akcyjny wynoszący 1 zł. Rejestracja możliwa jest przez Internet, co jest ogromną zaletą dla wszystkich przyszłych przedsiębiorców. Kolejne ułatwienie to możliwość założenia spółki przez jedną osobę, a więc bez problemu można zdecydować się na prostą spółkę akcyjną.

Zarządzanie taką firmą również nie będzie trudne, co pozytywnie wpłynie na wykonywaną pracę. Jeżeli spółka okaże się nieopłacalna lub z jakiegoś powodu będziemy chcieli ją zlikwidować, możemy skorzystać z uproszczonej likwidacji spółki.

Kto może założyć taki rodzaj spółki?

Ten rodzaj spółki jest idealny dla każdego, kto chce założyć działalność gospodarczą przy minimalnym wkładzie finansowym. Dzięki temu osoby, które nie mają dużych środków finansowych, mogą założyć własną firmę. Oprócz tego prostsze stanie się również zdobycie inwestorów.

Jak widać nie ma tutaj konkretnych wymagań, co do osób, które mogą wybrać prostą spółkę akcyjną. Oznacza to, że na taką działalność może zdecydować się nie tylko przyszły przedsiębiorca, ale również osoba, która już kiedyś miała własny biznes.

Może spodobać Ci się również:

Jak położyć tynk? Agregat tynkarski i metoda ręczna

Jak położyć tynk? Agregat tynkarski i metoda ręczna

2 czerwca 2020

Tynkowanie to proces, który z reguły jest wykonywany w czasie remontu lub na samym początku budowy domu. Tynki na ścianach to najpopularniejszy sposób na poprawę warunków w pomieszczeniu, zwiększenie estetyki…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady