piątek, 01 marca 2024r.

Materac piankowy – na czym polega jego konstrukcja? Jakie ma zalety?

Materac piankowy - na czym polega jego konstrukcja? Jakie ma zalety?

Materace piankowe to bez wątpienia najpopularniejszy typ. Taki stan rzeczy wynika z prostoty produkcji oraz funkcjonalności i wygody, jaką zapewniają materace wykonane z pianki. Szeroki wachlarz produktów i nowe rozwiązania niemalże przesądzają o dalszej dominacji rynku przez piankowe wyroby.

Zalety materaców piankowych

Naczelnym plusem jest funkcjonalność. Materace idealnie dopasowują się do ciała, zapewniając komfort użytkowania, cyrkulację powietrza i poprawną stabilizację kręgosłupa. Zastosowanie pianki o różnej gęstości do produkcji materaców umożliwia zaoferowanie produktów wszystkim klientom. Właściwości antybakteryjne oraz antyalergiczne, wraz z leczniczym potencjałem pianek, sprawiają, że materace nie są pożądane wyłącznie przez konsumentów pragnących komfortu, ale są coraz częstszym wyborem osób w trakcie rehabilitacji, osób cierpiących na przewlekłe bóle i alergików.

Konstrukcja materaców piankowych

Spośród dostępnych na rynku produktów, można wyróżnić cztery główne tworzywa:

  • Pianka poliuretanowa – cecha charakterystyczna materacy poliuretanowych to połączenie odporności na odkształcenia i wytrzymałości z elastycznością. Materiał jest antyalergiczny, a wykonane z niego materace dostosowują się do budowy ciała użytkownika, zapewniając wysoki komfort użytkowania i ochronę kręgosłupa.
  • Pianka lateksowa – do wyprodukowania pianki, wykorzystano mleczko kauczukowe. Materace wykonane z wysokiej jakości pianek lateksowych to rozwiązanie antyalergiczne i antybakteryjne, które zapewni spokojny i zdrowy sen.
  • Pianka wysokoelastyczna – materace z pianek wysokoelastycznych to wybór rekomendowany w szczególności alergikom, gdyż materiał zapobiega rozwojowi roztoczy czy alergenów. Pianki wysokoelastyczne zostały również wykonane z poliuretanu, natomiast alternatywna technologia wytwarzania pozwoliła stworzyć tworzywo o dużo wyższej jakości.
  • Pianka termoelastyczna – uznawana za tworzywo najwyższej jakości, wykorzystywana w materacach leczniczych, ze względu na swoje ortopedyczne właściwości. Pianka termoelastyczna reaguje na ciepło, co sprawia że wykonany z niej materac, idealnie dopasowuje się do sylwetki użytkownika.

Gdzie zakupić materace piankowe?

Po sprecyzowaniu swoich oczekiwań i wyboru odpowiedniego tworzywa, można zacząć przeglądać oferty materaców dostępnych na rynku. Należy pamiętać, że wysokiej jakości materiał nie jest gwarantem wysokiej jakości materaca. Zalecane jest skorzystanie z oferty renomowanych producentów. Na polskim rynku zdecydowanie wyróżnia się firma Hilding, oferująca swoim klientom zróżnicowany wybór materacy piankowych.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 4

Nowe mieszkania na sprzedaż – warto?

1 marca 2021

Wiele osób, które podjęły decyzję o tym, aby kupić własną nieruchomość, zastanawia się, czy lepiej wybrać mieszkanie z rynku wtórnego, czy pierwotnego. Które rozwiązanie będzie korzystniejsze? Na to pytanie trudno…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady