czwartek, 30 czerwca 2022r.

Materac kieszeniowy – na czym polega jego konstrukcja? Jakie ma zalety?

Materac kieszeniowy - na czym polega jego konstrukcja? Jakie ma zalety?

Zastanawiasz się nad zakupem materaca do łóżka i nie wiesz, na jaki model się zdecydować? W sklepach można znaleźć mnóstwo różnorodnych wariantów, które są niezwykle nowoczesne, praktyczne i wygodne, gwarantując zdrowy i spokojny sen przez długi czas. Jednym z atrakcyjnych modeli jest materac kieszeniowy, jaki doskonale dopasowuje się do ciała, zapewniając idealne podparcie i wypoczynek po nawet najtrudniejszym dniu.

Materac kieszeniowy – jaka jest jego budowa?

Sercem każdego materaca jest jego wypełnienie. To właśnie dzięki niemu gwarantujemy sobie nie tylko najwyższą jakość snu, ale także doskonały wypoczynek oraz odprężenie dla mięśni. Jednym z najchętniej wybieranych rodzajów materaca jest sprężynowy kieszeniowy. Jest zbudowany z pionowych sprężyn, które otoczone są specjalną pianką poliuretanową. Tym samym każda sprężyna znajduje się w osobnej kieszonce wykonanej z tkaniny. Efekt? Materac nie skrzypi.

Materac kieszeniowy jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla kręgosłupa. Wszystko za sprawą owych kieszeni, jakie pracują podczas ucisku ciała i równomiernie rozprowadzają jego ciężar. Plecy są odciążone, a mięśnie mogą spokojnie odpoczywać. Co ciekawe standardowej jakości materac kieszeniowy zbudowany jest z około 260 sprężyn, a wyższej jakości może ich mieć nawet ponad 500! Sprawia to, że daje jeszcze większą elastyczność punktową i może być stosowany jako produkt rehabilitacyjny.

Zalety materaca kieszeniowego

Niewątpliwie materace kieszeniowe oferują ich użytkownikom cały szereg zalet i korzyści, jakie wynikają z użytkowania. Jedną z nich jest wspomniana wcześniej elastyczność punktowa. W praktyce oznacza ona, że materac ugina się wyłącznie tam, gdzie występuje nacisk. Układ szkieletowy otrzymuje doskonałe podparcie, zachowane są naturalne krzywizny ciała, mięśnie odpoczywają. Co więcej, jeśli śpimy z partnerem, nie budzimy go przy wstawaniu czy kładzeniu się do łóżka.

Kolejną zaletą są zróżnicowane strefy twardości. Niektóre z części materaca kieszeniowego są twarsze, a inne miękkie. To właśnie dzięki temu kręgosłup zachowuja naturalny dla siebie kształt. Cecha ta jest dopasowana ze względu na fakt, że niektóre partie są zwyczajnie cięższe od innych, dlatego różnorodne strefy pozwalają na osiągnięcie najbardziej naturalnej pozycji ciała. W sklepach można znaleźć modele nawet z siedmioma strefami twardości.

Materac bonellowy czy kieszeniowy – jaki wybrać?

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się wszelkie modele bonellowe za sprawą ich niskiej ceny, a także stosunkowo wysokiej wytrzymałości. To produkty dobrze dopasowane do użytku komercyjnego lub dla dzieci czy osób śpiących w pojedynkę i o niskich wymaganiach co do jakości materaca. Jeśli jednak oczekujesz czegoś więcej, śpisz z partnerem, cierpisz na problemy zdrowotne, najlepszym rozwiązaniem stanie się materac kieszeniowy. To właśnie taki wariant będzie służyć przez wiele lat, a jego zaawansowana budowa pozwoli na doskonały sen i regenerację, a w efekcie przyniesie poranki pełne energii.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 9

Polski ład – kiedy wchodzi i co oznacza dla przedsiębiorców?

1 grudnia 2021

Od przyszłego roku, duża część przepisów podatkowych i księgowych ulegnie zmianie. Program Polski ład wprowadza nowe rozwiązania, nie tylko dla osób fizycznych, lecz również i przedsiębiorców. W założeniach ma to…

Czytaj więcej