sobota, 28 stycznia 2023r.

Laserowe zamykanie naczynek – skuteczne i nowoczesne rozwiązanie

photo 1517212160285 e9fbf358c905cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzfHxiZWF1dHklMjB3b21hbnxlbnwxfDB8fHwxNjQ4NTY2NDU5ixlibrb 1.2.1q80w1080

Zabiegi laserowe są coraz powszechniejsze w medycynie estetycznej. Dzięki nim możliwe jest precyzyjne usunięcie naczynek, a także leczenie wielu schorzeń dermatologicznych. Stosując tę metodę, można na wiele lat wyeliminować nie tylko nieestetyczne pajączki na twarzy, ale także problemy z żylakami.

Użycie lasera to innowacyjna metoda, która charakteryzuje się wysoką skutecznością. Przy problemach naczyniowych specjaliści w tej dziedzinie wyraźnie polecają laserowe zamykanie naczynek. Kraków, jako główne miasto Małopolski to dobre miejsce, gdzie takie specjalistyczne zabiegi można wykonać.

Na czym polega zabieg laserowego zamykania naczynek?

W największym skrócie działanie lasera polega na wniknięciu w zmiany naczyniowe i spowodowaniu ich zamknięcia. Skierowanie wiązki laserowej na rozszerzone naczynia powoduje wzrost temperatury, co doprowadza do znacznego ich obkurczenia. Ostatecznie naczynka zamykają się i problem na długi okres znika.

Likwidacja pajączków naczyniowych dzięki użyciu lasera daje doskonałe efekty. W procesie foto termolizy selektywnej hemoglobina (barwnik czerwonych ciałek krwi) wychwytywane jest światło lasera. Pod jego wpływem woda z krwi w uszkodzonej żyłce odparowuje, a jej ścianki rozpadają się i zostają wchłonięte przez organizm. 

Ile zabiegów należy wykonać, by uzyskać odpowiedni efekt.

W przypadku pajączka naczyniowego zmiany zachodzą od razu, efekt jest widoczny już po pierwszym zabiegu. Inne problemy naczyniowe wymagają kilku zabiegów w określonych odstępach czasu. Skuteczne jest zastosowanie laserowego zamykania naczynek w ciągu 4 sesji laserowych, choć warto pamiętać, że pierwsze efekty  widoczne są już kilka godzin po pierwszym zabiegu.

Specjalista po dokonaniu diagnozy określi dokładnie, ile czasu będzie trwało leczenie i precyzyjnie dobierze wszystkie parametry lasera. Przy większej liczbie zabiegów zalecane jest stosowanie kilkutygodniowej przerwy, aby nie spowodować przykrych konsekwencji zdrowotnych.

Jakie są odczucia podczas i po zabiegu laserowego zamykania naczynek?

Zabieg laserowy jest odczuwalny, ale jednocześnie nieinwazyjny i bezbolesny. Głowica lasera wyposażona jest w zaawansowany system chłodzenia, co znacznie podnosi komfort podczas jego trwania. Sesja trwa ok. 20 minut i pacjent odczuwa w tym czasie ciepło w skórze, nawet dość intensywne, choć bezbolesne.

Zaraz po zabiegu występuje lekkie zaczerwienienie skóry, które po kilku godzinach znika. Rekonwalescencja nie jest konieczna, istotne tylko jest nienadużywanie kosmetyków oraz unikanie przez kilka dni promieni słonecznych.

Może spodobać Ci się również:

Przyciemniane szyby - przepisy prawa - jak bardzo można przyciemniać?

Przyciemniane szyby – przepisy prawa – jak bardzo można przyciemniać?

17 marca 2020

Przyciemniane szyby – jakie zalety? Przyciemniane szyby to obecnie bardzo często stosowana modyfikacja samochodu. Można tego dokonać oddając auto w ręce specjalisty lub wykonać czynność samodzielnie. Zwolennicy takiego rozwiązania w…

Czytaj więcej