poniedziałek, 27 czerwca 2022r.

Klasa i elegancja, czyli jak nosić garnitur?

unnamed file

Wiadomą rzeczą jest, że na elegancką okazję mężczyzna powinien przyodziać się w garnitur. Taki strój często wisi w szafie i wykorzystywany jest przy ważnych wydarzeniach. Jednakże, jeśli pan nie jest przyzwyczajony do noszenia garnituru, to może czuć się w nim sztywno i niekomfortowo. 

Jedną z najczęstszych okazji do założenia formalnego stroju jest ślub. Taka uroczystość powinna wiązać się ze swobodą oraz doskonałym poczuciem własnego eleganckiego wyglądu. Tym samym warto skorzystać z kilku porad, jak nosić garnitur ślubny, by uzyskać swobodę, klasę i styl.

Ilość garniturów w szafie

Większość panów ma jeden, góra dwa garnitury, o ile nie są zawodowo zobligowani do noszenia takiego stroju. Nie zakładają ich często i tylko przy wyjątkowych okazjach, a wówczas nie czują się w takim ubraniu zbyt pewnie. W takiej sytuacji warto zwiększyć ilość okazji do założenia garnituru, przy równoczesnym poszerzeniu ich ilości w szafie.

Nie trzeba od razu inwestować w dziesiątki garniturów i smokingów, ale warto mieć przynajmniej cztery, pięć różnych fasonów stroju formalnego. Będą to proste sportowe marynarki, elegancki jeden, czy dwa garnitury oraz, być może, smoking. Ważna jest zmiana podejścia do noszenia formalnego stroju i nauka, jak go dobrać do okazji.

Koszula i krawat, czy są istotne?

Dobór garnituru do okazji, to jedno, ale pamiętać warto, że garnitur nie występuje w całości solo. Trzeba umiejętnie wybrać koszulę, tak aby dobrze pasowała do marynarki. Poza tym ważne są takie elementy jak krawat lub potencjalnie mucha. W tym przypadku tak koszula, jak dodatki do niej są szczegółami, które mają ważny wpływ na całokształt wyglądu.

Odpowiednie rozróżnienie, kiedy i do jakiego garnituru pasować będzie krawat, a kiedy mucha zależy od wiedzy, nie tylko teoretycznej, ale również praktycznej. Nie należy unikać ważnych spotkań formalnych. Im częściej mężczyzna będzie wykorzystywał elegancki strój, tym pewniej będzie się w nim czuł.

Buty i spinki do mankietów

Buty, tak jak garnitury, powinny być odpowiednio dobrane do całego stroju. Bywa, że panowie mają jedną parę eleganckich butów i zakładają ją na każdą wymagającą formalnego stroju okazję. Tu warto również pomyśleć o doborze kilku par pasujących odrębnie do wiszących w szafie garniturów.

Odpowiednio wybrana koszula może mieć guziczki lub mankiety mogą wymagać spinek. Wiadomym jest, że mankiet koszuli w eleganckim stroju powinien delikatnie wystawać spod rękawa marynarki. Tu również warto zasięgnąć informacji, kiedy i w jakich okolicznościach mankiety powinny posiadać spinki.

Może spodobać Ci się również:

Jaki materac dla niemowlęcia? Czym kierować się przy wyborze materaca do spania?

Jaki materac dla niemowlęcia? Czym kierować się przy wyborze materaca do spania?

27 lipca 2020

Kochający rodzice chcą zadbać o każdy aspekt życia ich maleństwa. Ogromne znaczenie dla zdrowia i komfortu niemowlęcia ma miedzy innymi odpowiedni wybór materaca, który znajdzie się w jego łóżeczku. Przez…

Czytaj więcej