czwartek, 13 czerwca 2024r.

Jakie mieszkanie kupić nowe czy używane? Czy można zaoszczędzić kupując mieszkanie?

unnamed file 3

Inwestycja związana z zakupem mieszkania to zazwyczaj ogromny wydatek. Osoby chcące nabyć nowe lokum często szukają jak największych oszczędności, które ostatecznie wpłyną na całokształt kosztów związanych z zakupem. Wielu potencjalnych kupców zastanawia się również, czy kupić mieszkanie nowe, czy używane oraz jak wyglądają ceny zakupu poszczególnych nieruchomości.

Jakie mieszkanie kupić?

W dzisiejszych czasach ceny mieszkań są dużo wyższe, niż kiedyś, ale sytuacja ta nie spowodowała, że zainteresowanie nieruchomościami zmalało. Zarówno nowe mieszkania, jak i z rynku wtórnego cieszą się taką samą popularnością. Jednak, które z tych mieszkań naprawdę warto kupić?

Decydując się na mieszkanie rynek pierwotny Lublin, mamy pewność, że jest ono w idealnym stanie bez żadnych uszkodzeń po poprzednich lokatorach. Poza tym taka nieruchomość zazwyczaj została dopiero, co wybudowana, a więc nie ma tutaj ryzyka awarii lub usterek. Co więcej, sam budynek jest nowy, a tym samym bezpieczny.

Natomiast, jeśli zdecydujemy się na mieszkanie z rynku wtórnego, musimy się liczyć z tym, że jego stan może nie być idealny, a co za tym idzie, będzie czekał nas dodatkowy wydatek w postaci remontu. Pomimo tego wiele osób wybiera taką opcję m.in. ze względu na dogodną lokalizację, czy okolicę.

Ceny mieszkań z rynku wtórnego i pierwotnego

W momencie, gdy chcemy ponieść, jak najmniejsze koszty decydujemy się na mieszkanie z rynku wtórnego, ale tutaj należy wiedzieć, że cena mieszkania to nie jedyny wydatek. Trzeba się liczyć z tym, że poniesiemy dodatkowe opłaty np. wpis do księgi wieczystej, usługa notariusza. Niestety kupując nowe mieszkanie od dewelopera również poza jego wartością, należy doliczyć dodatkowe koszty, które zwiększą całkowity wydatek.

Pozostaje, więc pytanie, jakie mieszkania opłaca się kupić? Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ na koszty ma wpływ nie tylko dom, ale także lokalizacja, stan budynku, okolica oraz wiele innych czynników. Każdy potencjalny klient, musi sam przeanalizować, która decyzja będzie dla niego opłacalna.

Zakup mieszkania, jak nie dać się oszukać?

Szukając odpowiedniego mieszkania, możemy natknąć się na różne oferty. Oczywiście większość z nich pochodzi od wiarygodnych kupców, jednak pomimo tego powinniśmy zachować ostrożność. Nie ma znaczenia, z jakiego rynku kupujemy mieszkanie, ponieważ każde z nich może nieść za sobą pewne problemy.

Nieruchomość, którą jesteśmy zainteresowani, należy dokładnie sprawdzić. Księga wieczysta, a nawet obciążenie hipoteką to podstawowe elementy, które odgrywają ważną rolę w czasie zakupu mieszkania.

Może spodobać Ci się również:

Ile bierze radca prawny za napisanie pisma?

Ile bierze radca prawny za napisanie pisma?

20 czerwca 2020

Radca prawny, ze względu na swoją profesję, staje się pierwszym wsparciem każdego obywatela w przypadku jakiejkolwiek sprawy związanej z prawem. Prawnik, jako profesjonalista, który ukończył studia prawnicze i aplikację radcowską,…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady