wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Jakie implanty zębowe mamy do wyboru? Implanty tytanowe vs. cyrkonowe

Jakie implanty zębowe mamy do wyboru? Implanty tytanowe vs. cyrkonowe

Brak zęba oznacza poważny problem estetyczny oraz zdrowotny. Na szczęście współcześnie dysponujemy zaawansowaną implantologią, która stanowi doskonałą alternatywę dla protez ruchomych lub stałych zakładanych w miejsce po usunięciu zęba. Nowe metody i udoskonalone sposoby leczenia przekładają się na coraz większe zainteresowanie implantami, i to pomimo wysokiej ceny! Sprawdzamy, jakie produkty mamy do wyboru i ile to kosztuje.

Implanty stomatologiczne – co warto wiedzieć

Są to swego rodzaju protezy, które mają za zadanie odbudować utracone uzębienie. Jednak między klasyczną protezą a implantem występują zasadnicze różnice: ta pierwsza jest elementem ruchomym, który nałożony zostaje na dziąsła. Zęby wykonane są tutaj z porcelany lub akrylu, a osadza się je na akrylowej płycie. Rozwiązanie to zakłada się za pomocą kremów mocujących lub opiera się ich konstrukcję dla metalowym stelażu.

Implant natomiast to śrubka umieszczana w kości szczęki. Zrobiony z tytanu lub cyrkonu, charakteryzuje się tym, że nie koroduje oraz jest dobrze przyjmowany przez organizm. Spełnia funkcję korzenia zębowego. W kilka miesięcy po założeniu następuje złączenie jego struktury z tkanką kostną. Po zrośnięciu, zakładany jest łącznik i korona zębowa jako uzupełnienie ubytku.

Rodzaje implantów zębów

Obecnie dostępne są dwa materiały, z których wykonuje się implanty: tytan i cyrkon. Ten pierwszy to metal o wysokiej biokompatybilności i trwałości. Materiał ten jest stabilny i wytrzymały, a także bardzo szybko integruje się z kością. Jako wadę czasami wymienia się jego kolor, ponieważ jeśli dojdzie do obniżenia linii dziąsła (np. z powodu niedokładnej higieny jamy ustnej), część tytanowa stanie się widoczna. Wciąż jednak trzeba brać pod uwagę możliwość reakcji alergicznej na ten metal.

Drugą możliwością są wszczepy z cyrkonu, a konkretnie z tlenku cyrkonu. Ich kolor bardziej przypomina barwę kości słoniowej, a właściwości – naturalną tkankę zęba. Wytrzymałością dorównują implantom tytanowym, a także równie dobrze integrują się z tkanką jamy ustnej.

No dobrze, ale ile to kosztuje? Ceny zależą od jakości użytych materiałów, wykorzystanej technologii, a także doświadczenia samego stomatologa. Głównie z tego powodu koszt wszczepienia implantów plasuje się w pułapie od około 2000 zł do nawet 7000 zł za jeden wszczep. Odrobinę lepszą cenę możemy znaleźć w dużych miastach, gdzie konkurencja jest duża – dlatego implantologia zębów w Krakowie to dobry wybór.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 7

Co robi mechanik samochodowy? Sprawdzamy czym zajmuje się specjalista na co dzień!

1 grudnia 2021

Każde urządzenie, nawet przy ostrożnej eksploatacji w pewnym momencie odmówi posłuszeństwa. Nie inaczej jest z samochodem osobowym. W jego przypadku bardzo często problemy pojawiają się szczególnie w starszych modelach. Co…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady