sobota, 13 lipca 2024r.

Jakie buty do piłki ręcznej opłaca się kupować?

Grupowe dyscypliny sportu coraz bardziej zyskują na popularności. Obecnie przybywa w kraju pasjonatów piłki ręcznej, zarówno w kontekście panów, jak i pań. Nic dziwnego, to świetna forma rywalizacji i spędzenia wolnego czasu, a sukcesy kadry narodowej tylko podkręcają zainteresowanie. To jednak sport bardzo kontaktowy, który wymaga odpowiedniego obuwia. Czym kierować się podczas ich wyboru?

Co jest najważniejsze w trakcie gry?

Na początek zastanówmy się jakie cechy powinny mieć dobre buty  do ręcznej. To sport, który wymagał będzie od nasz przede wszystkim dobrej koordynacji, zwinności i błyskawicznej reakcji na daną sytuację. Szczypiorniści nie biegają co prawda tak dużo, jak piłkarze, ale w ich przypadku liczy się doskonała zwrotność. Kluczowe akcje rozgrywa się na stosunkowo małej przestrzeni, błyskawicznie zmieniając kierunek rozgrywki.

Obuwie do piłki ręcznej powinno więc przede wszystkim zapewnić doskonałą przyczepność. Przy gwałtownych ruchach i zmianie kierunku biegu, nie można sobie pozwolić na poślizg – to nie tylko utrudni grę, lecz uczyni ją bardziej niebezpieczną!

Obuwie z podeszwą na halę sportową…

Piłka ręczna uprawiana jest najczęściej w zamkniętych obiektach. Dlatego warto dobierać obuwie z podeszwą dostosowaną do twardego podłoża. Powinna ona być odpowiednio gruba, sprężysta i elastyczna, co pomoże uchronić stopę oraz stawy skokowe przed przeciążeniem.

Istotne jest również ułożenie stopy na podeszwie. Osoby z płaskostopiem powinny szczególnie zwrócić na to uwagę. Niewłaściwie dobrane buty do piłki ręcznej mogą powodować ból i dyskomfort, a także przyczynić się do wad postawy. Obuwie do gry powinno zapewnić możliwość bezpiecznej rozrywki i nie powodować dodatkowych symptomów.

Nie warto oszczędzać na zdrowiu

Choć na rynku znajdziemy mnóstwo tanich propozycji obuwia, w rzeczywistości nie należy kierować się wyłącznie kosztami. Bardzo często te bardziej przystępne produkty są nieodpowiedniej jakości, przez co bezpieczeństwo gry i satysfakcja może się znacznie obniżyć.

Wybierając obuwie do profesjonalnej gry, warto dobierać markowe produkty, których jakość została potwierdzona przez użytkowników. Czasem wydanie nieznacznie większej sumy przyniesie sporo korzyści. Obuwie do piłki ręcznej musi być przede wszystkim funkcjonalne i doskonale spełniać swoje zadanie. Wybierając oferty, dobrze jest również przetestować kilka wariantów produktów – w ten sposób znajdziemy ten, który najlepiej spełni nasze oczekiwania. Dobrze jest także przymierzać obuwie późnym popołudniem, gdy stopy są najbardziej zmęczone po całym dniu.

Może spodobać Ci się również:

photo 1551847677 dc82d764e1ebcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0fHxwc3ljaG9sb2dpc3QlMjB0aGVyYXB5fGVufDF8MHx8fDE2ODUzNTQ5NDh8MAixlibrb 4.0.3q80w1080

Współczesne problemy psychologiczne nastolatków – kiedy z dzieckiem należy iść do psychologa?

1 grudnia 2023

Okres dorastania to czas intensywnych zmian fizycznych, emocjonalnych i społecznych, który często niesie ze sobą różnorodne wyzwania psychologiczne dla nastolatków. W dzisiejszym świecie, zdominowanym przez technologię, zmieniające się standardy społeczne…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady