sobota, 13 lipca 2024r.

Jaki materac dla niemowlęcia? Czym kierować się przy wyborze materaca do spania?

Jaki materac dla niemowlęcia? Czym kierować się przy wyborze materaca do spania?

Kochający rodzice chcą zadbać o każdy aspekt życia ich maleństwa. Ogromne znaczenie dla zdrowia i komfortu niemowlęcia ma miedzy innymi odpowiedni wybór materaca, który znajdzie się w jego łóżeczku.

Przez pierwsze miesiące życia bobas spędza na spaniu znaczną część każdego dnia. Warto więc zatroszczyć się o to, by jego sen był spokojny i komfortowy. Wybór materaca nie powinien być przypadkowy. Nie jest dobrym pomysłem decydowanie się na najtańszą opcję. Złej jakości materac negatywnie odbije się na samopoczuciu i wygodzie maluszka. Co więcej, nieumiejętnie dobrany materac może stać się przyczyną zwyrodnień kręgosłupa w późniejszym życiu oraz bólu u niemowlaka. Czym zatem kierować się przy zakupie materaca do spania dla swojego dziecka?

Wypełnienie – dlaczego jest ważne?

Jednym z podstawowych czynników, który musimy wziąć pod uwagę podczas wyboru materaca dla niemowlaka jest rodzaj jego wypełnienia. Na rynku dostępne są różne typy, jednak nie wszystkie są warte inwestycji. Wkład powinien dawać wysoki komfort podczas leżenia, ale nie może być zbyt miękki. Musi być także odporny na odkształcenia i odgniecenia. Najlepiej wybierać modele średnio twarde, które zapewniają stabilną podporę dla kręgosłupa, szczególnie odcinka lędźwiowego. Co więcej, materac powinien być tak skonstruowany, by umożliwiał odpowiednią wentylację i nie wchłaniał wilgoci ani nieprzyjemnych zapachów.

Jaki wkład sprawdza się najlepiej?

Jakie wypełnienie spełnia wszystkie wymienione wyżej wymogi? Według specjalistów najlepsze materace dziecięce to te, które posiadają wkład z wysokoelastycznej pianki. Jeśli natomiast chodzi o grubość materaca, dla lekkiego ciała dzidziusia wystarczy 11-14 cm. Świetną propozycją jest model Hilding Dobranocka z innowacyjnym wkładem Flexifoam. Oprócz dobrego wypełnienia, materac dla dzieci Hiding posiada naturalną matkę kokosową, bezpieczną dla skóry bobasów, a także przyjemny w dotyku, zdejmowany pokrowiec.

Bezpieczeństwo to podstawa

Wybierając materac dla swojego dziecka, najlepiej upewnić się, czy dany model posiada odpowiednie certyfikaty i atesty. Cennym wyznacznikiem jakości jest chociażby pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka. Produkty, które są uznane przez Instytut, spełniają wysokie standardy dotyczące higieny i bezpieczeństwa dziecka w czasie codziennego użytkowania. Takim sprawdzonym, godnym zaufania modelem jest materac Hilding Safety Smyk, a także Hilding Kołysanka. Pierwszy ze wspomnianych modeli posiada dodatkowe wyprofilowanie zewnętrznych krawędzi, które skutecznie zapobiega wypadnięciu maluszka z łóżeczka podczas snu.

Może spodobać Ci się również:

Jak dobrać garnitur ślubny?

Jak dobrać garnitur ślubny?

9 czerwca 2020

Ślub to niesamowity moment w życiu każdego człowieka. Przygotowania do niego rozpoczynamy kilka miesięcy wcześniej, kiedy to ustalamy listę naszych potencjalnych gości, a także wybieramy odpowiedni lokal, aby go zarezerwować…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady