czwartek, 28 września 2023r.

Jaki alkohol ma najmniej kalorii? Co odpowiada za kaloryczność alkoholu?

photo 1519671482749 fd09be7ccebfcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxM3x8d2luZXxlbnwxfDB8fHwxNjE5NjgxOTc1ixlibrb 1.2.1q80w1080

Spożywanie alkoholu to często ważny element imprez lub spotkań towarzyskich. Większość z nas z pewnością ma swój ulubiony trunek, który pije raz na jakiś czas. Jednak zdarza się, że nie każdy kieruje się smakiem, a ilością kalorii w danym alkoholu. Jaki więc alkohol ma najmniej kalorii i czy warto wybrać ten rodzaj trunku?

Napoje alkoholowe o małej zawartości alkoholu

Alkohol zawierający mało kalorii często znajduje się w zainteresowaniu osób będących na diecie. Do napoi alkoholowych, które mają niewiele kalorii, zaliczamy wina wytrawne. To właśnie ten trunek jest uważny za małokaloryczny, co zwiększa zainteresowanie tym rodzajem wina wśród klientów.

Warto również dodać, że wino czerwone wytrawne można bez problemu dopasować do wielu potraw i przystawek. Co więcej, ma ono dobroczynny wpływ na zdrowie każdego, kto zdecyduje się na spożywanie tego wina. Należy jednak zwrócić uwagę na to, aby ilość wina, jaką pijemy nie była zbyt duża, ponieważ możemy osiągnąć zupełnie odwrotny efekt.

Picie alkoholu, a przekąski

Pijąc alkohol często obawiamy się, że wpłynie on na zwiększenie naszej wagi. Należy jednak wiedzieć, że to nie sam alkohol może przyczynić się do dodatkowych kilogramów, a przekąski, jakie spożywamy. Ma to ogromne znaczenie w momencie, kiedy sytuacje te powtarzają się stosunkowo często.

Oczywiście warto zwrócić uwagę na to, że niezdrowe przekąski można zastąpić tymi nieco zdrowszymi, co jest korzystniejsze dla zdrowia. Co więcej, połączenie zdrowych przekąsek i wina jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ wino to alkohol, który jest często podawany do przekąsek. Niestety nie każdy chętnie zamienia niezdrowe przekąski na te zdrowsze, co może w końcu przyczynić się do zwiększenia liczby kilogramów.

Dlaczego wino czerwone wytrawne ma mało kalorii?

Za ilość kalorii w winie odpowiada przede wszystkim cukier, który często jest winowajcą otyłości. Wina czerwone w przeciwieństwie do win o innej wytrawności mają bardzo małą zawartość cukru. To ile cukru może zawierać wino wytrawne zawsze jest uregulowane odpowiednimi przepisami, które muszą być przestrzegane.

Dzięki temu, kupując wino wytrawne, mamy pewność, że producent dodał tam minimalną ilość cukru. Poza tym taka informacja jest bardzo ważna dla osób, które ze względów zdrowotnych muszą ograniczać ten składnik. Każdy, kto kupuje wino, powinien umieć czytać etykiety, z których można dowiedzieć się wiele ciekawych informacji na temat wybranego wina.

Może spodobać Ci się również:

Wady i zalety transportu kolejowego - co na ten temat trzeba wiedzieć?

Wady i zalety transportu kolejowego – co na ten temat trzeba wiedzieć?

29 kwietnia 2020

Szybkie, a zarazem sprawne dotarcie do celu jest niezwykle ważne. Większość osób podróżuje własnymi autami, ale decydując się np. na wakacje za granicą – korzysta z lotu samolotem. A jak…

Czytaj więcej