piątek, 01 marca 2024r.

Jaka kabina prysznicowa do małej łazienki będzie najlepszym rozwiązaniem?

photo 1622866305673 5c2a62f325edcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyNHx8c2hvd2VyfGVufDF8MHx8fDE2NTc4NzA4NDEixlibrb 1.2.1q80w1080

Nie łatwo jest zaaranżować małą łazienkę w taki sposób, by stała się pomieszczeniem funkcjonalnym i stylowym. To zadanie wymaga dokonania szeregu wyborów, dotyczących kabiny, umeblowania, sposobu wykończenia pomieszczenia i zastosowania dodatków. Jednak w pierwszej kolejności powinniśmy się kierować funkcjonalnością miejsca. To przecież pomieszczenie, w którym będziemy spędzać stosunkowo dużo czasu. Jak dopasować do niego kabiny prysznicowe? O tym w dzisiejszym artykule!

Zastanów się, który system będzie najlepszy dla Ciebie

Na rynku znaleźć można wiele modeli kabin. Producenci dostarczają zarówno warianty o przekroju kwadratu, prysznic z brodzikiem 80 × 80 jak i kabiną półokrągłą czy modele o niestandardowych, często asymetrycznych kształtach. Jak w takim gąszczu propozycji znaleźć tę najlepszą?

Przede wszystkim sprawdź, na co możesz sobie pozwolić. Nie wszystkie kabiny prysznicowe będą dostosowane do każdego typu pomieszczenia. W niewielkiej łazience raczej nie sprawdzą się na przykład systemy typu walk in czy kabiny o przekroju pięciokąta. Takie zestawy najlepiej wykorzystać przy znacznie większej przestrzeni…

Wygoda przede wszystkim

W pierwszej kolejności pomyśl, który typ kabiny będzie najbardziej komfortowy dla domowników. Weź pod uwagę swoje preferencje, oraz potrzeby bliskich, a w szczególności starszych domowników i dzieci. Ważne jest, by dobrać taki system, który zapewni każdemu komfort i swobodę ruchów podczas mycia.

Kabina prysznicowa półokrągła może być w tym przypadku doskonałym wyborem. Najczęściej jest ona instalowana w rogu pomieszczenia, co pomaga w maksymalnym wykorzystaniu dostępnego miejsca. Kabina prysznicowa 80 × 80 mimo niewielkich rozmiarów ma bardzo praktyczną budowę i zapewnia swobodę ruchów w trakcie mycia. Taki system ułatwi codzienną toaletę i pomoże stworzyć idealną łazienkę.

Brodzik? A może odpływ liniowy?

Wielu z nas  nie wyobraża sobie systemu kabinowego bez brodzika. Faktycznie mogą nam one pomóc w codziennej pielęgnacji ciała, a warianty z głębszym dnem często mają dodatkowe funkcje. Kabina prysznicowa 80×80 z brodzikiem to standardowy system, który idealnie sprawdzi się szczególnie w mieszkaniach z małymi dziećmi.

Istnieje też inne rozwiązanie, którym jest odpływ liniowy. Ten nowoczesny system bardzo często łączony jest z kabiną typu Walk In. Przy odpływie liniowym stosuje się standardową zabudowę płytkową dna, dzięki czemu łatwiej uzyskać pożądany efekt estetyczny. Rozwiązanie uchodzi też za bardziej funkcjonalne – brak wysokich ścianek jak przy brodziku ułatwi korzystanie z kabiny osobom starszym i chorym.

Może spodobać Ci się również:

Podkładki PPM, czyli jak skutecznie uszczelnić gwintowanie?

Podkładki PPM, czyli jak skutecznie uszczelnić gwintowanie?

1 czerwca 2021

Każda instalacja, czy wodna, czy też gazowa lub inna musi być dokładnie dopasowana i uszczelniona. Wymagają tego względy techniczne oraz bezpieczeństwa. Jest wiele materiałów, które można wykorzystać przy uszczelnianiu połączeń…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady