środa, 10 lipca 2024r.

Jak wynająć mieszkanie?

unnamed file 7

Chcesz zacząć zarabiać pieniądze na wynajmowaniu nieruchomości? Myślisz, że po prosty wystarczy zamieścić ogłoszenie w sieci i czekać na odpowiedź? Niestety nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać. Jak wynająć mieszkanie? Na co zwrócić uwagę podczas zawierania takiej umowy?

To Ty dyktujesz warunki

Pamiętaj, że na niepłaceniu podatków nie zarobisz. Nie każdy najemca będzie życzliwy, czasami można trafić na osoby roszczeniowe, które po jakimś czasie będą chciały dyktować warunki właścicielowi nieruchomości, a przecież to Twoje mieszkanie.

Nie warto ryzykować starcia z urzędem skarbowym oraz nieprzyjemnościami związanymi z szantażami ze strony wynajmujących. Lepiej działać legalnie, zgodnie z prawem. Tylko wtedy będziesz mieć pełne prawo do dyktowania warunków i zasad. Płacenie podatków od wynajmowania mieszkania do podstawa.

Nie wynajmuj bez sprawdzenia wiarygodności lokatorów

Weryfikacja najemców przed podpisaniem z nimi umowy jest bardzo ważna. W przypadku, gdy nie decydujemy się na współpracę z pośrednikiem, agentem nieruchomości, zazwyczaj nie mamy możliwości pełnej weryfikacji, jednak warto zapytać o takie rzeczy jak zarobki, miejsce pracy, pochodzenie czy to, kto będzie mieszkał w naszym mieszkaniu.

Czasami zdarzają się sytuację, że ktoś chce po prostu podnająć nieruchomość i czerpać z tego zyski, co jest niedopuszczalne. Warto dokładnie określić w umowie wynajmu, kto może przebywać w naszym mieszkaniu, to znacznie ułatwi sprawę i pozwoli uniknąć kłopotów w przyszłości.

Umowa wynajmu – Twoja podstawa do roszczeń

Nie każdy najemca ma dobre zamiary i nie każdy będzie bezproblemowy. To, dlatego tak ważne jest to, aby wynajem mieszkania był potwierdzony odpowiednią umowę wynajmu, która ochroni nas przed nieuczciwymi osobami, które na przykład zniszczą nasze mieszkanie lub nie będą wywiązywać się z zasad wynajmu. Bardzo częstym problemem jest także niewywiązywanie się z terminów płacenia za czynsz. 

Mają dobrą umowę wynajmu, można żądać od wynajmujących zapłaty albo wyprowadzki, jeżeli sprawiają duże problemy. Oczywiście warto zdawać sobie sprawę z tego, że zwykła umowa wynajmu pobrana z  internetu nie wystarczy i nie będzie w stanie dobrze zabezpieczyć naszych interesów. Potrzebna jest umowa skonstruowana przez specjalistę, która będzie sformowana tak, aby chronić nasze interesy. To, dlatego współpraca z doświadczonymi agencjami nieruchomości to najlepsze rozwiązanie.

Może spodobać Ci się również:

photo 1473010350295 2c82192ebd8ecropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0Nnx8bGFjb3N0ZSUyMHNob2VzfGVufDF8MHx8fDE3MDE5ODU4NjN8MAixlibrb 4.0.3q80w1080

Gdzie kupić dobre buty męskie?

1 listopada 2023

Obuwie dla mężczyzn musi być przede wszystkim funkcjonalne, choć coraz więcej panów zwraca również uwagę na swój wygląd. Wolimy mieć mniejszą liczbę produktów, lecz takich, które będą spełniać wszystkie nasze…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady