środa, 10 lipca 2024r.

Jak działa folia stretch? Co można w nią zapakować?

Jak działa folia stretch? Co można w nią zapakować?

Folia stretch znana jest od bardzo dawna. Dzięki swojemu zastosowaniu stała się popularna na całym świecie. W wielu sytuacjach jest ona niezastąpiona, głównie w magazynach i innych miejscach, gdzie przygotowuje się towary do wysyłki. Jaka jest zasada działania folii stretch i co najlepiej w nią pakować?

Stretch – jak działa?

Folia stretch jest bardzo przydatną rzeczą, a więc warto mieć w posiadaniu chociaż jedną rolkę, która z pewnością nam się przyda. Jeżeli chodzi o zasadę działania to nie, ma tu nic skomplikowanego, ponieważ wszystko zawdzięczamy dużej rozciągliwości folii. Podczas owijania kolejną warstwą folia się kurczy, co powoduje zacisk między powstałymi warstwami.

Owijanie folią stretch to szybki sposób na zabezpieczenie towarów i przesyłek. Ilość folii, jaką zużyjemy na zapakowanie, zależy od wielkości i wagi przesyłki. Pomimo że charakteryzuje się ona dużą wytrzymałością, należy owinąć daną rzecz tyle razy ile, jest to konieczne.

Zadaniem stretchu jest ustabilizowanie towaru, który owijamy oraz ochrona przed kurzem, wodą lub wilgocią. Wszystko to jest dosyć istotne, gdyż tylko wtedy zapakowane rzeczy są w pełni bezpieczne.

Co możemy zapakować w folię stretch?

W folię stretch możemy zapakować wiele różnych rzeczy, jednak najczęściej znajduje ona zastosowanie w transporcie. Niewiele osób o tym wie, że powyższa folia może używana również w kuchni np. do zakrywania pokarmów, zanim schowamy je do lodówki.

Dzięki temu zachowają one swój zapach, a my nie będziemy musieli martwić się, że potrawa będzie inaczej pachnieć. Stretch jest coraz bardziej popularny w salonach kosmetycznych m.in. w celu zabezpieczenia ubrań klientek przed zabrudzeniem.

Poza tym możemy zapakować w nią wszystko, co chcemy dla ochrony przed zniszczeniem Takie rozwiązanie jest idealne, gdy przechowujemy jakieś rzeczy w garażu lub na strychu.

Jakie rodzaje folii wyróżniamy?

W sprzedaży dostępna jest szeroka ofertę, jeżeli chodzi o folię stretch. Wynika to z tego, że każdy rodzaj ma nieco inne właściwości. Folię dzielimy na taką, którą można używać do pakowania ręcznego lub maszynowego.

Pierwszy rodzaj przeznaczony do użytku ręcznego jest cieńszy przez co, nadaje się do nie zbyt ciężkich paczek. Inaczej to wygląda, gdy do owijania używana jest owijarka do folii stretch. Wtedy trzeba wybrać taki rodzaj, który jest bardziej wytrzymały i nie ulegnie rozerwaniu.

Folia stretch jest także dostępna w różnych kolorach, w tym również czarnym, który używa się do zakrycia towarów. Każdy powinien dobrać odpowiedni rodzaj folii do swoich potrzeb jednak ważne jest, aby robić to z dużą dokładnością.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file

Ile trwa tynkowanie maszynowe? Z agregatem znacznie szybciej pokryjesz ściany

1 lutego 2021

Proces wykończenia ścian bez zastosowania maszyn może być bardzo czasochłonny. W przypadku mniejszych powierzchni, nie ma to zbyt dużego znaczenia. Jednak gdy mamy do pokrycia kilkaset metrów kwadratowych ściany, sprawa…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady