czwartek, 13 czerwca 2024r.

Jak dobrać garnitur ślubny?

Jak dobrać garnitur ślubny?

Ślub to niesamowity moment w życiu każdego człowieka. Przygotowania do niego rozpoczynamy kilka miesięcy wcześniej, kiedy to ustalamy listę naszych potencjalnych gości, a także wybieramy odpowiedni lokal, aby go zarezerwować z wyprzedzeniem. Musimy wszystko dopiąć na ostatni guzik, aby ten najważniejszy dzień w naszym życiu był doskonały, niezapomniany, jedyny w swoim rodzaju. Para młoda poświęca również dużo czasu, aby zakupić odpowiednie ubrania. Mężczyzna szczególną uwagę zwraca na garnitur ślubny, gdyż wybór odpowiedniego, wbrew pozorom, nie należy do najprostszych zadań. Jest to drogi element garderoby, dlatego powinniśmy go prawidłowo dobrać.

Odpowiednie dobranie do sukni ślubnej

Coraz częściej mężczyźni próbują dobrać garnitur do stroju Panny Młodej. Uważa się, że obie kreacje powinny się wzajemnie uzupełniać i tworzyć razem spójną całość stylistyczną. Bardzo istotną kwestią staje się więc odpowiedni kolor ubrania. Co ważne, kolor garnituru powinien być odpowiednio zgrany z kolorem ślubnej sukni. Co to oznacza? Przykładowo: granatowy będzie idealnie pasował do klasycznej białej sukni. Zestawiając obok siebie te dwa kolory, dostrzeżemy pewną harmonię i zgranie tych barw, zupełnie jakby były dopasowane specjalnie dla siebie. Natomiast garnitur do ślubu w odmiennym kolorze, np. beżowym lub brązowym, będzie idealnie wyglądał, zestawiając go z sukienkami o podobnych, jasnych odcieniach. Co prawda często ta pozostaje tajemnicą aż do dnia ślubu, jednakże jeśli chcemy postawić na odważniejsze kolory garnituru, warto się chociaż w pewnym stopniu rozeznać w sprawie koloru sukni Panny Młodej.

Najlepszy materiał

Tkanina garniturowa oprócz posiadania przyzwoitego koloru i ciekawej faktury, powinna mieć także lekko połyskliwe wykończenie. Według niektórych reguł, im bardziej dana sukienka Panny Młodej jest ozdobiona o dodatkowe elementy, tym bardziej świecący może być garnitur do ślubu. Jest to ważne, abyśmy jednak nie przesadzili w tym aspekcie, aby nie przyćmić sukienki ukochanej.

Ważne dodatki do garnituru, o których nie można zapomnieć

Wbrew pozorom ważny jest także dobór odpowiednich butów. Muszą one być gustowne, szykowne, eleganckie, ale przede wszystkim pasować do całości. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie szukanie butów skórzanych. Jako iż wykonane są ze świetnych materiałów, zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, a także ponadprzeciętną jakość. Istotny jest także pasek, który również powinien być skórzany. Co prawda jest on odrobinę droższy od tych z innych materiałów, jednakże jakość i wytrzymałość w zupełności to rekompensuje. Z reguły oba te dodatki dobierane są w takich samych, albo przynajmniej podobnych kolorach. W zależności od garnituru, najczęściej pod uwagę bierze się kolory czarne, szare, granatowe, ewentualnie brązowe.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 4

Czy picie soków owocowych jest zdrowe?

1 listopada 2021

Światowa Organizacja Zdrowia (World Health Organization) zaleca, by spożywać co najmniej pięć porcji warzyw i owoców dziennie. Nie dziwi więc fakt, iż coraz więcej osób sięga po różnego rodzaju soki.…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady