czwartek, 30 czerwca 2022r.

Ile odszkodowania za kradzież samochodu?

unnamed file 3

Masz nowy samochód? Wykupiłeś AC? Zastanawiasz się, jaką kwotę odszkodowania możesz otrzymać w przypadku kradzieży pojazdu? Każdy ubezpieczyciel może inaczej rozpatrywać pojęcie szkody kradzieżowej, dlatego przed wybraniem odpowiedniej polisy, warto bardzo dokładnie zapoznać się z treścią OWU, czyli ogólnymi warunkami ubezpieczenia.

Szkoda kradzieżowa, czyli co?

Szkoda kradzieżowa to kradzież pojazdu, włamanie się do niego oraz jego zniszczenie. Niektóre ubezpieczenia obejmują także kradzież części lub wyposażenia pojazdu, niekiedy nawet bagażu. Oczywiście to, w jakim zakresie będziemy mogli ubiegać się o odszkodowanie, będzie zależeć, jaką umowę podpiszemy, dlatego warto bardzo dobrze się z nią zapoznać. Jeżeli będziemy mieć wątpliwości co do jej treści, należy pytać, inaczej w przypadku kradzieży samochodu, możemy niemiło się rozczarować. 

Jaką kwotę odszkodowania można otrzymać?

Na to pytanie również trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ każda firma ubezpieczeniowa może zapewniać inny zakres ubezpieczenia, poza tym mamy do wyboru wiele jej wariantów. Zazwyczaj będziemy w stanie odzyskać pieniądze w wysokości wartości pojazdu w dniu kradzieży. Przy czym trzeba wziąć pod uwagę taką kwestię, jak zmiana statusu technicznego pojazdu w odniesieniu do jego stanu w dniu podpisania umowy ubezpieczeniowej. Tak, więc przeszkodą w uzyskaniu odszkodowania może być na przykład zdekompletowanie samochodu, wszelkiego rodzaju uszkodzenia lub nietechnologiczna naprawa. 

Jak można zapobiec kradzieży samochodu?

Mimo, że w dzisiejszych czasach kradzież samochodu jest dużo trudniejsza, niż miało to miejsce dekadę temu, niestety nadal można spotkać się z takimi przypadkami. Czy jest sposób na to, aby uchronić się przed kradzieżą auta? Całe szczęście na rynku obecnie można kupić przeróżne urządzenia, które mogą dobrze zabezpieczyć samochód.

Najprostszym jest oczywiście alarm. Ciekawym rozwiązaniem będzie także gps do namierzania samochodu, bo chociaż takie urządzenie wprawdzie nie uchroni nas przed kradzieżą, to da możliwość szybkiego odnalezienia skradzionego pojazdu.  Dobrą opcją może okazać się także ukryty wyłącznik pompy paliwa, czy blokada elektro- mechaniczna. Nowoczesna technologia sprawia, że kradzież pojazdów nie jest w dzisiejszych czasach taka łatwa, jak mogłoby się wydawać. Oprócz  dobrego AC warto zatem zdecydować się na dodatkowe zabezpieczenia, dzięki którym będzie można spać spokojniej. 

Może spodobać Ci się również:

Oszczędność energii zaczyna się od drzwi. Izolacja termiczna

Oszczędność energii zaczyna się od drzwi. Izolacja termiczna

13 października 2020

Każdy producent drzwi zewnętrznych wie, że dla klientów liczą się nie tylko walory estetyczne, ale również parametry związane z izolacją termiczną. Im lepsze pod tym kątem drzwi kupimy, tym niższe rachunki za…

Czytaj więcej