środa, 10 lipca 2024r.

Ile kosztuje lakierowanie drzwi samochodu?

Ile kosztuje lakierowanie drzwi samochodu?

Drzwi samochodu są elementem, który jest szczególnie podatny na uszkodzenia. Drobne zarysowania spowodowane uderzającymi cząstkami piasku, czy przypadkowe otarcia twardymi przedmiotami mogą powodować powstawanie rys. Niestety niektóre ubytki mogą znacznie obniżyć strukturę lakieru, a ponowne malowanie samochodu wydaje się być kosztowne. Można jednak postawić na odnowienie samych drzwi za pomocą tzw. lakierowania SPOT. Czy to rozwiązanie jest opłacalne?

Od  czego zależy cena lakierowania drzwi?

W pierwszej kolejności przy ustawianiu opłat związanych z lakierowaniem bierze się pod uwagę segment pojazdu. To standardowy czynnik, który obliguje do zastosowania mniej, lub bardziej zaawansowanych metod. Tutaj sprawa jest dość prosta – im nowocześniejszy i nowszy model pojazdu, tym opłaty za lakiery samochodowe będą wyższe.

Powtórne malowanie pojazdu najtaniej wychodzi segment A. Pojazdy lepszej klasy zazwyczaj wymagają bardziej zaawansowanych technik malowania, co przekłada się na większe koszty. Cena zależy również od wielkości elementu, przy dużej powierzchni do lakierowania zapłacimy więcej. Na koszty wpływa także typ lakieru – uzyskanie standardowego połysku jest dużo tańsze od efektu perłowego czy matowego.

Ile kosztuje lakierowanie samochodu?

Dokładnej wyceny zawsze dokona lakiernik. Uwzględni on nie tylko stan pojazdu, jego typ, lecz również opłaty za wykorzystane materiały i akcesoria. Hurtownia co prawda udostępni produkty w niższej cenie, mimo tego proces malowania jest dość skomplikowany i będzie wymagał sporo produktów lakierniczych oraz polerskich.

Zazwyczaj ceny lakierowania drzwi rozpoczynają się od 300 złotych, pod warunkiem, że jest to jedynie odnowienie wierzchniej powłoki. Gdy chcemy przeprowadzić proces naprawczy, musimy liczyć się ze znacznie wyższą kwotą, rzędu nawet 750 złotych.

Opłaty zwiększą prace dodatkowe

Warto podkreślić, że wyznaczając powyższe stawki mieliśmy na uwadze jedynie samo malowanie karoserii. Do tego mogą dojść jeszcze koszty związane z lakierowaniem dodatków. Samo odnowienie listwy drzwi wiąże się z wydatkiem około 200 zł.

Lakierowanie nakładki prawego lub lewego progu to kolejny wydatek wynoszący minimum 450 złotych. Koszty zależą również od nakładów pracy związanych z demontażem i instalacją drzwi w samochodzie. Opłaty związane są także z cenami samych farb. Dystrybutor lakierów samochodowych może zapewnić różnorodny wybór, jednak w zależności od zastosowanej techniki, opłaty mogą wzrosnąć.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 7

Jak wynająć mieszkanie?

1 marca 2021

Chcesz zacząć zarabiać pieniądze na wynajmowaniu nieruchomości? Myślisz, że po prosty wystarczy zamieścić ogłoszenie w sieci i czekać na odpowiedź? Niestety nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać.…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady