środa, 10 lipca 2024r.

Ile kosztuje garnitur na miarę? – garnitur szyty na miarę

Ile kosztuje garnitur na miarę? - garnitur szyty na miarę

Garnitur to chyba najwspanialszy wynalazek, jakim dysponuje dziś moda męska. Jego parametry decydują o tym, jak mężczyzna wypadnie na ważnej uroczystości typu wesele czy urodziny, lub jakie wrażenie zrobi na codziennym spotkaniu biznesowym.

Czy warto zdecydować się na garnitur na miarę?

Wiele pracowni chcących podążać za wymaganiami klientów oferuje szycie takich strojów. Takie rozwiązanie to bardzo dobra alternatywa dla korzystania z gotowych rozmiarów. Garnitur na miarę to produkt dopasowany do indywidualnych potrzeb. Koszty okazują się często bardzo podobne w przypadku uniformu z dużej sieciówki, jak i w przypadku, gdy decydujemy się na garnitur na zamówienie. Otrzymujemy zaś strój zdecydowanie wyróżniający się elegancją i bezbłędnym dopasowaniem.

Jak zamówić ubranie u krawca?

Szycie garniturów przebiega według prostego procesu. Konieczne jest zdjęcie miary w pracowni za pomocą miarki. Dzięki temu możemy przygotować odpowiednią ilość materiałów, dobieramy również tkaninę. Najczęściej używa się różnych rodzajów cieńszej lub grubszej wełny, lnu, wiskozy (podszewki). Po spotkaniu w pracowni rozpoczynamy staranny proces szycia, zwracając uwagę na każdy drobiazg. Wcześniej ustalamy również, czy jest konieczność uszycia garnituru próbnego. Jeśli tak, szyjemy go i decydujemy się na ewentualne poprawki. Cały proces pracy nad strojem trwać może około 3-6 tygodni.

Męski wybór

Przed zamówieniem garnituru warto dokonać pewnego wyboru, zależnie od preferencji i potrzeb, jakie ma pokryć gotowy strój. Jeśli planujemy używać go w ciepłych krajach lub nosić głównie w miesiącach letnich – z pewnością warto zdecydować się na cieńszą tkaninę, typu lekka wełna lub len. Takie materiały przeważnie mają mniejszą gramaturę, a jeśli spojrzymy na nie pod słońce okażą się prześwitujące. W deszczowej i chłodnej Anglii bardzo modny stał się zaś tweed – jest to gruby rodzaj wełny, stosowany do szycia głównie marynarek. Pracownia jest w stanie zaproponować wiele wersji, zarówno ze względu na materiał, jak i kolor. 

Wyjątkowy strój

Dopasowany i uszyty na miarę garnitur spełnia wiele funkcji. Jest potrzebny od najmłodszych lat, kiedy to pojawiają się pierwsze okazje. Później dochodzą kolejne, każdy z nich jednak jest wyjątkowy i opowiada jakąś historię właściciela – wszystko jedno, czy jest to spotkanie biznesowe zakończone owocną transakcją, czy rodzinna kolacja w eleganckiej restauracji. Niezaprzeczalnie warto inwestować w garnitury szyte na miarę, których jakość i komfort noszenia nie pozostawiają nic do życzenia.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 8

Funkcjonalna łazienka, jak urządzić salon kąpielowy?

1 czerwca 2021

Piękna i funkcjonalna łazienka, to marzenie każdego lubującego się w zażywaniu relaksu w takich okolicznościach. Warunki niekiedy sprzyjają w urządzeniu dużego salonu kąpielowego z własnym SPA, a niekiedy użytkownik musi…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady