czwartek, 13 czerwca 2024r.

Ile kcal ma Margarita? Sprawdź ile kawałków możesz zjeść

photo 1513104890138 7c749659a591ixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Pizza, choć smaczna to uchodzi za danie ciężkostrawne. Wielu dietetyków przestrzega osoby będące na diecie, że nie powinno się jeść zbyt wiele kawałków tego dania w trakcie przestrzegania rygorystycznego planu. Czy faktycznie jest tak jak wszyscy mówią? A może pizza mimo wszystko dostarcza również wielu cennych składników?

Pizza ma wiele kcal, to fakt…

W pojedynczym kawałku najpopularniejszego wariantu ciasta może znajdować się nawet 300 kcal. Wynika to przede wszystkim z zawartych w cieście cukrów prostych i złożonych. Spód pizzy najczęściej przygotowuje się z mąki pszennej, która jest źródłem tych związków. Oznacza to więc, że osoby będące na diecie faktycznie powinny ograniczyć jedzenie pizzy.

Należy podkreślić, że tak duża ilość kalorii dotyczy pojedynczego kawałka ciasta. A każdy z nas wie, że na takiej porcji zwykle się nie kończy. Spożycie całej pizzy mierzącej około 30 cm średnicy wiąże się już z przyjęciem nawet 2000 kcal w trakcie jednego posiłku. Przy dużej częstotliwości konsumpcji dania, pizza faktycznie może utrudnić proces chudnięcia.

Nie jest jednak tak, że pizza to samo zło

Jak w każdej potrawie, również smakowite ciasto zawiera sporo składników odżywczych. Cukry zawarte w cieście mogą stać się źródłem energii, która jest nam niezbędna do codziennego funkcjonowania. W leżących na cieście dodatkach warzywnych znajduje się sporo witamin i mikroelementów, a ser oraz szynka stanowią cenne źródło białka.

Ciekawym składnikiem, bez którego nie może obejść się żadna pizza jest sos pomidorowy. To świetne źródło witamin i mikroelementów. Zawiera również duże ilości likopenu – substancji, która wspomaga regulację pracy układu pokarmowego i wykazuje działania przeciwnowotworowe. Pizza z krakowskiego Starego Miasta może zatem z powodzeniem zastąpić pojedynczy posiłek.

Nie ilość się liczy a jakość

Osoby będące na diecie nie muszą rezygnować całkowicie z jedzenia pizzy. Można przykładowo przerzucić się na jedzenie wariantów warzywnych, lub ograniczenie spożycia ciasta do minimum. Nawet przy bardzo rygorystycznej diecie możemy pozwolić sobie na odwiedzenie lokalu i zamówienie pizzy. Trzeba jednak robić to z głową i zachować umiar w trakcie konsumpcji.

Pizzeria Babilon przygotowała bardzo szeroką ofertę dań, które częściowo dostosowane są również dla osób będących na diecie. Tacy klienci nie powinni przede wszystkim wybierać ciężkiego ciasta z dużą ilością dodatków tłustych. Lepiej postawić na prosty wariant z warzywami lub pomidorkami, po którym z pewnością nie zwiększy nam się waga.

Może spodobać Ci się również:

photo 1577899563868 2213568933a5cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1Nnx8dHJ1Y2t8ZW58MXwwfHx8MTY4Njc3NTQ0M3wwixlibrb 4.0.3q80w1080

Ile zajmuje przeprowadzka domu jednorodzinnego?

1 lipca 2023

Przenosiny niewielkiego mieszkania może nie są zbyt wymagające. Mimo wszystko niektórzy mogą nie poradzić sobie z takim przedsięwzięciem. Przygotowanie elementów do transportu, ustalenie kolejności wywożenia akcesoriów czy rozładunek ich na…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady