czwartek, 13 czerwca 2024r.

GPS kiedy powstał? Dlaczego urządzenie to jest chętnie wybierane przez kierowców?

photo 1658400691915 0b2bc5e4ab34cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1Nnx8Z3BzJTIwY2FyfGVufDF8MHx8fDE2Njc1MTUzNzIixlibrb 4.0.3q80w1080

Urządzenia mające wbudowany GPS są bardzo przydatne, zwłaszcza dla właścicieli aut. Nadajniki o niewielkich rozmiarach mogą skutecznie pomóc w zabezpieczeniu samochodów i innych ważnych dla nas rzeczy. Jednak pomimo dużej popularności tychże urządzeń niewiele osób wie, jak i kiedy powstały urządzenia GPS.

Kiedy powstało urządzenie GPS?

Rozpoczęcie pierwszych prac nad nadajnikiem GPS przypada na 1973 rok. To ten moment zapoczątkował możliwość lokalizowania określonych pozycji. Oczywiście na samym początku możliwości te były wykorzystywane wyłącznie w celach wojskowych, jednak z czasem zakres ten został rozszerzony.

W roku 1978 po raz pierwszy umieszczono satelitę GPS na orbicie. Należy dodać, że możliwość pełnego korzystania z tego systemu rozpoczęła się w roku 1995. Od tego momentu nadajniki GPS były cały czas ulepszane, aby korzystanie z nich przynosiło jeszcze większe korzyści.

Co wpływa na popularność nadajników GPS?

Urządzenia GPS są bardzo chętnie wybierane przez wielu kierowców. Oczywiście najważniejszym powodem, dla którego kupowane są nadajniki to możliwość namierzenia samochodu. Warto dodać, że sama lokalizacja pojazdów to nie wszystko, ponieważ dostępnych jest wiele innych przydatnych funkcji tj. monitorowanie stanu paliwa, prędkość, z jaką poruszał się samochód, a nawet możliwość odcięcia zasilania w przypadku podejrzenia kradzieży.

Zainteresowanie nadajnikami GPS wzrasta również z uwagi na ich niską cenę. Urządzenia te dają naprawdę ogromne możliwości. Poza tym często są one wybierane przez firmy transportowe, aby samochody przewożące różne ładunki były bezpieczne.

Urządzenia GPS od kilkudziesięciu lat służą, jako wyposażenie większości poruszających się po drogach samochodów. Co więcej, wiele skradzionych aut dzięki nadajnikom GPS zostało odnalezionych.

Czy GPS to jedyne zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą?

Możliwość namierzenia pojazdu to ogromna szansa na jego odnalezienie w momencie kradzieży. Oznacza to, że montaż nadajnika GPS jest jednym z najskuteczniejszych rozwiązaniem, jeżeli chodzi o uzyskanie współrzędnych samochodu. Poza tym oprócz samego odnalezienia pojazdu możemy także pomóc w złapaniu przestępców, co jest w tym przypadku bardzo ważne.

Dobry lokalizator GPS powinien być odporny na wszelkie próby zagłuszenia oraz pokazywać dokładną lokalizację auta. Dzięki temu zyskamy pewność, że samochód będzie w pełni bezpieczny, a w razie potrzeby bez problemów go namierzymy.

https://topguard.pl

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 9

Ile kosztuje nadajnik gps do samochodu? – koszty, zasady działania

1 marca 2021

Gps do samochodu to urządzenie, które ma za zadanie szybką i prostą lokalizację samochodu, który został skradziony. Chociaż nie każdy tego typu system monitoringu daje szansę na odzyskanie samochodu, to…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady