piątek, 01 marca 2024r.

Gameboy – jakie samochody otwiera? Właściciele jakich samochodów powinni obawiać się kradzieży na Gameboya najbardziej?

photo 1507882690564 a51298183825cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzfHxncHMlMjBjYXJ8ZW58MXwwfHx8MTY2NzUxNTM3Mgixlibrb 4.0.3q80w1080

Kradzież aut z systemem bezkluczykowym to popularny sposób złodziei na wzbogacenie się i dalszą kontynuację procederu. Niestety nie da się przewidzieć tego, kiedy i jakie auto zostanie skradzione, dlatego warto zapobiegać temu za pomocą różnych skutecznych sposobów. Metodą chętnie wykorzystywaną przez przestępców jest kradzież na Gameboya. Jakie samochody są na celowniku złodziei, jeżeli chodzi o tę technikę kradzieży?

Jakie samochody kradzione są za pomocą Gameboya?

Jak już zostało to wspomniane kradzież metodą Gameboya dotyczy aut, które mają system bezkluczykowy. Są to nowe samochody, które łatwo rozpoznać, co ułatwia wytypowanie konkretnego pojazdu. Wiele marek może paść ofiarą takiej kradzieży, dlatego właściciele powinni wiedzieć, że zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą jest tutaj priorytetem.

Jeżeli chodzi o wyróżnienie najczęściej kradzionych marek samochodów to zaliczamy tu: Toyota, Kia, Nissan, czy Infiniti. Należy mieć świadomość tego, że na celowniku złodziei może znaleźć się też wiele innych marek.

Oznacza to, że na decyzję o zabezpieczeniu auta nie może wpływać wyłącznie informacja o najczęściej kradzionych samochodach, gdyż wszystkie powinny być dobrze zabezpieczone. Metoda kradzieży na Gameboya idealnie sprawdza się w przypadku aut koreańskich oraz japońskich.

Dlaczego metoda kradzieży na Gameboya wciąż zdobywa przychylność wśród przestępców?

Mówi się, że kradzież na Gameboya jest łatwiejsza od kradzieży na walizkę. Jest to oczywiście prawda, ponieważ ta forma kradzieży odbywa się całkowicie niezauważalnie. Warto dodać, że Gameboy to szybki sposób na kradzież niebudzący podejrzeń wśród innych osób.

Stosowanie przez właścicieli zabezpieczenia antykradzieżowe dają szansę na uniknięcie kradzieży, jednak nie każdy decyduje się na takie rozwiązanie, co daje zielone światło przestępcom. Dobrze przygotowane działania przez złodziei i udana kradzież to ogromny dochód z każdego samochodu.

Czy dostęp Gameboya dla złodziei jest łatwy?

To niepozorne urządzenie jest łatwo dostępne dla osób, które chcą wykorzystać je do celów przestępczych. Niestety łatwość dostępu do Gameboya widać o ilości kradzieży tą metodą. Należy zaznaczyć, że urządzenie pomimo swojej wysokiej ceny, bo aż 20 tys. euro jest chętnie wybierane przez przestępców.

W porównaniu do korzyści, jakie można zyskać, kradnąc auta, ten wydatek jest niewielki. Urządzenie to wywodzi się z Bułgarii, ale można je bez problemu zdobyć także w Polsce.

Może spodobać Ci się również:

Co to jest wspólnota mieszkaniowa? Obsługa prawna wspólnot mieszkaniowych

Co to jest wspólnota mieszkaniowa? Obsługa prawna wspólnot mieszkaniowych

28 kwietnia 2020

Wspólnota mieszkaniowa jest bytem prawnym powstałym na gruncie przepisów ustawy z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali. Rozumie się przez nią zrzeszenie właścicieli lokali danej nieruchomości. Wspólnoty mieszkaniowe…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady