poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Czym jest paradontoza i kiedy należy wdrożyć leczenie dentystyczne?

photo 1561328635 c1c6ad1753b0cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3fHxkZW50aXN0JTIwc3RvbWFsb2dpc3R8ZW58MXwwfHx8MTY2NDI4MTU0NAixlibrb 1.2.1q80w1080

Zapalenie przyzębia charakteryzuje się pewnymi objawami, takimi jak czerwone lub opuchnięte dziąsła, krwawiące i cofające się dziąsła oraz luźne zęby. Czynniki takie jak zmiany hormonalne, palenie tytoniu, złe odżywianie, predyspozycje genetyczne, stres, cukrzyca, niektóre leki przyczyniają się do tego problemu. Paradontoza jest taką chorobą przyzębia, która nieleczona może prowadzić do bolesnych stanów zapalnych, a nawet do utraty zębów. 

Wiele skutecznych metod leczenia można zastosować w celu zmniejszenia objawów i leczenia choroby paradontologicznej. Ważne jest by problemem tym we wczesnej fazie zajął się periodontolog. Kraków to miasto, gdzie specjalistyczne gabinety dentystyczne gwarantują doskonałe podejście medyczne do tych dolegliwości. 

Etapy i objawy parodontozy – na co zwrócić uwagę? 

Zapalenie przyzębia — paradontoza, to choroba, która zaczyna się pojawianiem się coraz częstszych stanów zapalnych i z czasem ten stan się pogarsza. Zapalenie dziąseł to jeden z pierwszych objawów, wówczas zwrócić też uwagę należ na towarzyszące myciu zębów krwawienie z dziąseł. Można też mniemać, że mamy do czynienia z paradontozą, kiedy pojawiają się przebarwienia na dziąsłach. 

To, na co szczególnie trzeba zwrócić uwagę to narastająca płytka nazębna. Kamień tworzący się na zębach to istne siedlisko bakterii, które prowadzą właśnie do pojawiania się wszelkiego rodzaju schorzeń przyzębia. Zapobiec temu można regularnie wizytując gabinet stomatologiczny oraz wyjątkowo starannie dbając o higienę jamy ustnej. 

Kiedy koniecznie trzeba udać się do dentysty? 

Pierwsze objawy nie zawsze alarmują. Czasem stany zapalne są na tyle łagodne, że chory leczy je zwykłymi środkami przeciwzapalnymi i przeciwbólowymi. Dopiero gdy choroba zaczyna przybierać poważniejszy stan, a atakowane są nią kolejne zęby, pacjent udaje się do dentysty. Niekiedy stan zapalny dziąseł przybiera tak na sile, że środki bólowe nie wystarczą i należy wdrożyć radykalniejsze metody leczenia. 

Jakie zabiegi lecznicze wykonuje periodontolog? 

Wizyta u dentysty to pierwszy krok do wyleczenia choroby przyzębia. Stomatolog po przeglądzie stanu zdrowia jamy ustnej wdraża terapię. W przypadku zgłoszenia się z bólem i stanem zapalnym, w pierwszej kolejności może nastąpić antybiotykoterapia. 

Dopiero po wyleczeniu stanu zapalnego, dentysta gruntownie zabiera się do zabiegów prowadzących do wyleczenia. Tu przede wszystkim należy liczyć się z koniecznością zdejmowania kamienia nazębnego, wzmocnienia dziąseł, uzupełnienia oraz piaskowania zębów. Pełne zabiegi higienizujące dopełniają tego etapu.

Może spodobać Ci się również:

photo 1522708323590 d24dbb6b0267cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzfHxhcGFydG1lbnR8ZW58MXwwfHx8MTY3NzU4OTExMwixlibrb 4.0.3q80w1080

Ile kosztuje apartament? Co wpływ na kosztu związane z zakupem nieruchomości

1 kwietnia 2023

Apartamenty to bardzo nowoczesne i komfortowe mieszkania, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Zakup takiej nieruchomości wiąże się zazwyczaj z dużym wydatkiem, jednak koszty z tym związanie wcale nie odstraszają…

Czytaj więcej