sobota, 13 lipca 2024r.

Czy cyfrowe prześwietlenie lepiej zdiagnozuje chorobę Twojego zwierzaka?

unnamed file 1

Kiedy Twoje zwierzę jest chore, prześwietlenie może być ważnym narzędziem w diagnozowaniu problemu. Tradycyjna radiografia na kliszy zapewnia pacjentowi dodatkowy stres i czas oraz daje obraz o znacznie niższej jakości. Proces prześwietlenia może być czasochłonny, wymagając, aby Twój zwierzak pozostał nieruchomo, gdy zapewne już czuje się niekomfortowo, a następnie czekać na obróbkę filmu. 

Jeśli zwierzę porusza się podczas robienia zdjęć rentgenowskich, może być konieczne ponowne wykonanie zdjęć o niskiej jakości, ponieważ odbitki kliszy są ostateczne, co oznacza, że nie ma żadnej manipulacji, którą technik weterynarii może wykonać po ich pobraniu.

Radiografia komputerowa lekiem na problemy z tradycyjną radiografią?

Coraz więcej placówek weterynaryjnych oferuje swoim pacjentom wygodne i bezpieczne rozwiązanie – radiografię komputerową (CG), czyli cyfrową technologię obrazowania i cyfrowy system zarządzania obrazami rentgenowskimi. W odróżnieniu od tradycyjnej radiografii filmowej, radiografia komputerowa przekształca zdjęcia rentgenowskie w plik cyfrowy w celu łatwego przechowywania i oferuje jego łatwą manipulację w celu uzyskania lepszych wyników, dzięki zastosowaniu oprogramowania do polepszania obrazów. 

Ostre i szczegółowe zdjęcia w 30 sekund? To możliwe.

Niektóre maszyny są w stanie wykonywać zdjęcia rentgenowskie całego ciała, a przy tym zapewnić ostre, szczegółowe obrazy w zaledwie ok. 30 sekund. Cyfrowa CG jest idealna do prześwietlenia wszystkich zwierząt domowych, zapewniając szczegółowe obrazy tkanek, narządów, kości i ciał obcych, takich jak połknięte przedmioty lub kamienie w pęcherzu moczowym.

Do czego wykorzystuje się radiografię komputerową? 

Radiografię komputerową wykorzystuje się do prześwietlenia całego ciała, w tym prześwietlenia brzucha, aby zobaczyć żołądek i brzuch pod kątem guzów, a także do diagnozowania ciąży i identyfikacji liczby szczeniąt lub kociąt. Prześwietlenia klatki piersiowej sprawdzają, czy nie ma raka, chorób serca lub płuc i innych urazów. Cyfrowa CG służy również do diagnozowania problemów ortopedycznych, takich jak złamania i deformacje kości, dysplazja stawu biodrowego i łokciowego oraz inne zaburzenia.

Coraz więcej placówek preferuje radiografię komputerową (cyfrową) niż przenośny aparat RTG, ponieważ jest ona wygodniejsza w użyciu w przypadku zwierząt domowych. Zapewnia lepszą jakość obrazu i oferuje większą elastyczność w wykorzystaniu zdjęć rentgenowskich z plików cyfrowych. Wszystkie nasze zdjęcia rentgenowskie są interpretowane przez certyfikowanego radiologa. Obrazy cyfrowe pozwalają radiologowi na otrzymanie obrazów w ciągu kilku minut, co prowadzi do znacznie szybszej diagnozy.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 1

Dlaczego warto stosować tokarki do metalu z łożem skośnym?

1 stycznia 2021

Oprócz zwiększenia prędkości wytwarzania, centra obróbcze mają szereg innych zalet. Ich wykorzystanie może pomóc w optymalizacji procesów produkcyjnych, jak również zwiększyć wydajność i jakość produkowanych detali. Zaprezentujemy dziś urządzenia CNC,…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady