sobota, 13 lipca 2024r.

Co to jest fotoodmładzanie twarzy i kto powinien zdecydować się na taki zabieg?

unnamed file

Każdy z nas chce zachować zdrowy, młody wygląd na długi czas. Obecnie można skorzystać z nowoczesnych metod opóźniania procesu starzenia, które są dość skuteczne  i pozwalają na poprawę wyglądu twarzy i ciała. Czym jest zabieg fotoodmładzania i jakie są wskazania do jego wykonania?

Co to jest fotoodmładzanie?

Fotoodmładzanie twarzy T3 jest zabiegiem laserowym przeznaczonym dla każdego bez względu na wiek oraz płeć. Metoda T3 polega na uwolnieniu mediatorów zapalnych, co doprowadza do odnowienia mikronaczyń, przebudowy kolagenu oraz stymulacji fibroblastów. 

Rezultaty zabiegu laserowego to przede wszystkim elastyczniejsza, gładsza skóra, a także zmniejszone pory. Dzięki temu twarz wygląda zdrowiej i młodziej. Sam zabieg nie trwa długo, jest bezbolesny, co więcej nie wymaga rekonwalescencji, co oznacza, że od razu można wrócić do swoich codziennych zajęć.

Wskazania do wykonania zabiegu fotoodmładzania

Fotoodmładzanie jest dla każdego, kto chce zadbać o swoją skórę, choć najczęściej decydują się na tego typu zabieg osoby po 30-stym roku życia. Warto zainwestować w takie rozwiązanie, jeśli zaobserwujemy u siebie pierwsze zmarszczki, utratę jędrności i elastyczności skóry. 

Najlepiej wykonać zabieg kilka razy, dzięki temu można będzie osiągnąć zdecydowanie najlepsze rezultaty. Seria 2-5 zabiegów w zależności od kondycji cery, poprawi jej jędrność oraz spłyci zmarszczki.

Dlaczego warto?

Zabiegi laserowe na twarz od kilku lat cieszą się ogromną popularności nie bez przyczyny – są skuteczne, bezpieczne i nieinwazyjne. Poddając się zabiegowi fotoodmładzania można liczyć na to, że skóra zostanie rozświetlona, zmarszczki będą spłycone, poza tym rozszerzone pory zostaną zmniejszone.

Na pewno warto zainwestować w zabieg laserowy, gdyż wykazuje on dużą skuteczność, jednocześnie nie jest bolesny i od razu po nim można wrócić do swoich codziennych zajęć. Już bezpośrednio po pierwszym zabiegu można zaobserwować pozytywne efekty, choć zaleca się wykonanie całej serii. 

Przeciwwskazania

Tak, jak w przypadku każdego zabiegu, także w tym są pewne przeciwwskazania, które dyskwalifikują nas do jego wykonania. Przede wszystkim fotoodmładzanie nie może być przeprowadzone u osób opalonych, biorących leki światłoczułe, kobiet w ciąży, cierpiących z powodu schorzeń hormonalnych, endokrynologicznych, ale nie tylko.

Specjalista podczas występnej konsultacji, na pewno wykluczy przeciwwskazania, dokładnie zapozna się z naszym problemem, aby móc dobrać optymalne parametry lasera. 

Zabiegi laserowe są bezpieczne, jednak mimo to, nie każdy będzie mógł poddać się tego typu zabiegom, warto mieć to na uwadze.

Może spodobać Ci się również:

Co to jest OCR? System OCR faktur - zalety, funkcje, skuteczność

Co to jest OCR? System OCR faktur – zalety, funkcje, skuteczność

1 grudnia 2020

OCR to skrót z angielskiego optical character recognition. Dzisiaj najczęściej jest to oprogramowanie, które pozwala wyodrębnić tekst z obrazu np. skanu lub zdjęcia. Dzięki temu uzyskuje się dokument, który można…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady