sobota, 13 lipca 2024r.

Co produkować na CNC? Co możesz osiągnąć korzystając z takich urządzeń?

photo 1620332150111 028f8d4dd37ccropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMnx8bWV0YWwlMjB3b3JrfGVufDF8MHx8fDE2MzUxNzI5MzIixlibrb 1.2.1q80w1080

Praca przy użyciu maszyn CNC to duże udogodnienie dla firm chcących działać w różnych branżach związanych z produkcją. Obróbka na wielu etapach produkcyjnych wymaga zastosowania odpowiednich maszyn, które pozwalają na znacznie więcej niż kiedyś. Co dokładnie można wytworzyć przy użyciu obrabiarek CNC i jakie materiały najczęściej poddaje się obróbce?

Produkcja z zastosowaniem maszyn CNC – co można otrzymać?

Zastosowanie maszyn CNC jest bardzo szerokie. Wiele rodzajów takich urządzeń daje możliwość poddawania obróbce przeróżnych materiałów. Zazwyczaj obróbka CNC umożliwia otrzymanie części o różnych wielkościach, które są wykorzystywane w dalszej produkcji urządzeń. 

Tworzenie otworów, czy gwintów to tylko mała cześć tego, co na co dzień uzyskują firmy korzystające z technologii CNC. Poza tym mamy tu też możliwość tworzenia różnych wzorów oraz cięcia metali. Do każdej obróbki konieczne jest posiadanie odpowiedniego urządzenia. 

Wiele zakładów produkcyjnych w celu usprawnienia prac, ale też zwiększenia wolnej powierzchni decyduje się na specjalne centra obróbcze. Tutaj mamy dosyć szeroki wybór np. centrum obróbcze 5-osiowe, czy centrum 4-osiowe. Wybór powinien być dobrze przemyślany i uzależniony od prac, jakie będą wykonywane.

Jakie materiały można poddać obróbce?

Maszyny obróbcze, pozwalają na przeprowadzanie prac na wielu różnych materiałach. Do obróbki wykorzystuje się drewno, tworzywa sztuczne, aluminium, żeliwo, miedź, stal, kamień oraz szkło. 

Z każdego z tych elementów mamy możliwość otrzymania konkretnych części, bez których często dalsza realizacja projektu byłaby niemożliwa. Ważne jest, aby dana maszyna była przystosowana do obróbki poszczególnych tworzyw, ponieważ tylko wtedy będziemy mogli otrzymać precyzyjne elementy odpowiadające konkretnym wymaganiom.

Jakie urządzenia warto wybierać?

Chociaż wybór może nie być prosty, to przyjdzie moment, kiedy będziesz musiał podjąć ostateczną decyzję dotyczącą zakupu maszyny CNC. Jakie więc urządzenie sprawdzi się najlepiej? Wszystko uzależnione jest od zakresu prac i tworzyw poddawanych obróbce.

Jednak pomimo rodzaju obróbki, jaka będzie wykonywana ważne są także parametry maszyny. Liczy się tutaj czas obróbki, wydajność urządzenia, dostępne funkcje, bezawaryjność oraz możliwości, jakie daje urządzenie. Tylko wtedy możliwa stanie się realizacja nawet tych trudniejszych projektów bez obaw, że napotkamy jakieś problemy.

Może spodobać Ci się również:

photo 1512918728675 ed5a9ecdebfdcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMHx8YXBhcnRtZW50fGVufDF8MHx8fDE2NzgyNzM5MTUixlibrb 4.0.3q80w1080

Kiedy deweloper nie musi mieć rachunku powierniczego? Jaką rolę odgrywa rachunek powierniczy?

1 czerwca 2023

Wiele osób obawia się zakupu mieszkania od dewelopera. Często obawy dotyczą tego, że deweloper może oszukać swoich klientów, co w konsekwencji spowoduje utratę dużej sumy pieniędzy. Warto jednak wiedzieć, że…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady