czwartek, 30 czerwca 2022r.

Co na ścianę w łazience? Alternatywa dla tradycyjnych płytek

unnamed file 6

Planując remont łazienki lub ją wykańczając, zastanawiamy co zrobić, aby koszty były jak najniższe, a praca nie trwała wieczność. Obecnie mamy do dyspozycji wiele przeróżnych materiałów, które są przeznaczone do aranżacji ścian w łazience. Jednak, jak wybrać tę najbardziej odpowiednią i czym się przy tym kierować?

Wykładziny ścienne – popularne i niezawodne

Świetnym i szybkim rozwiązaniem są wykładziny ścienne. To coraz bardziej znana metoda mająca mnóstwo zalet. Co więcej, spełnia ona takie same funkcje, jak zwykłe płytki.

W ten sposób płytki ceramiczne lub gres nie są już koniecznością, jeżeli chodzi o łazienkę. Wykładzina na ścianę jest odporna na wilgoć oraz łatwo usunąć z niej zanieczyszczenia. To dzięki swoim zaletom skradła serce niejednej osoby, chcącej coś zmienić.

Jej montaż jest bardzo łatwy, a tym samym każdy może ją przykleić. Tak wykończone ściany nie muszą znajdować się jedynie w łazience, ale również możemy zdecydować się na wykładziny do kuchni. Pozwoli to na efektywniejsze utrzymanie czystości oraz zadowolenie na długie lata.

Jak uniknąć monotonii?

Wykładzina ścienna do łazienki, nie musi być nudna, a wszystko to jest spowodowane tym, że mamy bardzo szeroki jej wybór. Jeżeli ktoś nie może się rozstać z kafelkami lub płytkami, może kupić wykładzinę właśnie z takim wzorem. Odpowiednio położona idealnie zastąpi płytki i spowoduje, że nikt nawet nie zauważ ich braku.

Ci, którzy lubią zaszaleć, mogą pomyśleć o połączeniu kilku wzorów tak, aby pomieszczenie stało się jeszcze bardziej atrakcyjne. Bez wątpienia przyciągnie ono wzrok, każdego gościa oraz my sami będziemy patrzyli na ścinę z podziwem.

Wybór zarówno wzorów, jak i kolorów jest bardzo szeroki. Pozwala to na stworzenie takiego stylu, o którym od dawna marzyliśmy. Łazienka w drewnie lub otoczona morskimi ścianami jest w zasięgu ręki dla każdego, kto potrzebuje coś zmienić.

Wykładzina jako element dekoracji

Warto wiedzieć, że wykładziny ścienne PCV nie muszą być położone na wszystkich ścianach, a jedynie w wybranych miejscach. W ten sposób poprawimy wystrój łazienki i dodatkowo ją udekorujemy. Takie połączenie jest równie modne i popularne.

Ważne jest, żeby pomyśleć nad aranżacją i dopasować wykładzinę w taki sposób, aby pasowała do reszty. Jeżeli będziemy mieli z tym problem, możemy skorzystać z porady pracownika sklepu, gdzie dokonamy zakupu.

Natomiast jeśli chcemy, aby ostateczny wybór należał do nas, ale boimy się, że będzie on zły. Możemy się wtedy zdecydować na wzór, który pasuje do każdego wystroju.

Może spodobać Ci się również:

Łazienka w stylu glamour – jak ją urządzić?

1 grudnia 2021

Idealna łazienka musi być praktyczna, a jednocześnie elegancka i przytulna. Jak osiągnąć przywołany cel? Możliwości jest wiele. Katalog stylów aranżacji wnętrz jest bardzo szeroki. Coraz więcej osób wybiera jednak estetykę…

Czytaj więcej