niedziela, 29 stycznia 2023r.

Bransoletka ze sznurka – jak zrobić?

Bransoletka ze sznurka - jak zrobić?

Bransoletki nosić można przez cały rok. Lato to jednak pora roku, która idealnie się do tego nadaje. Mowa tu zwłaszcza to delikatnych, pastelowych ozdobach ze sznurka, które wspaniale mogą komponować się z opaloną skórą. Co ważne, każda z pań może taką bransoletkę wykonać samodzielnie. Nie jest to wcale takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Dodatkowo potrzebne do jej wykonania materiały są ogólnodostępne. Jak zatem wykonać samodzielnie bransoletkę ze sznurka?

Potrzebne materiały

Zacząć jednak trzeba od skompletowania wszystkich potrzebnych rzeczy do stworzenia własnej biżuterii. Jak już wspomniano, wszystkie potrzebne elementy są ogólnodostępne. Zatem do wykonania własnej bransoletki ze sznurka potrzebny będzie, oczywiście, sznurek woskowany. Kolor zależy od własnego gustu. Potrzebny będzie również sznurek powlekany, który także może być w wybranym przez siebie kolorze. Poza tym musimy się zaopatrzyć w klej oraz kulki jubilerskie. Przyda się także coś, co nam pomoże przy tworzeniu: dobrym rozwiązaniem może być gwóźdź wbity w deseczkę lub dysk kumihimo. To skompletowaniu wszystkich tych elementów biżuteria może zacząć powstawać.

Wykonanie bransoletki ze sznurka

Zrobienie własnej biżuterii nie jest trudne. Na początek zacząć trzeba od odcięcia kawałka sznurka woskowanego o długości ok. 70 cm. Ten odcięty fragment należy złożyć na pół i o coś zaczepić – np. o wspomniany dysk kumihimo. 

Kolejny krok to odcięcie ok. 1,5 m sznurka powlekanego. Ten przywiązać należy do obu kawałków sznurka woskowanego. Trzeba to zrobić w taki sposób, aby oczko powstałe na sznurku woskowanym było jak najmniejsze. Sznurka powlekanego nie ma konieczności składać na pół. Teraz rozpocząć można plecenie. 

Sznurek powlekany przechodzi pod lewym woskowanym i prawym. Następnie należy zacisnąć i przejść pod prawym sznurkiem i lewym. Znów należy zacisnąć i powtórzyć – przechodzimy pod lewym sznurkiem i nad prawym, a następnie pod prawym i nad lewym. Takie plecenie należy powtarzać pamiętając, aby od czasu do czasu sploty przesuwać do góry. Dzięki temu będą ładnie do siebie przylegać. 

Plecenie należy zakończyć w momencie, kiedy uzyska się długość nieco mniejszą niż obwód nadgarstka. Należy wtedy zawiązać supełek i podkleić go klejem. Trzeba to zrobić z obu stron. Na luźne końcówki sznurka nawlekamy przekładkę. Następnie przechodzimy przez sznurowane oczko z drugiej strony bransoletki i z powrotem przez przekładkę. Ostatni etap to nawleczenie kulek jubilerskich na końce sznurka, zawiązanie supełków i podklejenie klejem.

Tak przygotowana samodzielnie biżuteria z pewnością będzie się wspaniale prezentowała. Natomiast jeśli ktoś nie czuje się na siłach, w wielu sklepach internetowych znajdziemy bransoletki ze sznurka w różnych fasonach i kolorach – pasujących do każdej stylizacji!

Może spodobać Ci się również:

Jak zmiękczyć pasek skórzany? Jakich sposobów unikać?

Jak zmiękczyć pasek skórzany? Jakich sposobów unikać?

1 marca 2021

Paski skórzane to dodatki, które możemy nosić zarówno do spodni, jak i do spódnicy. Co więcej, są one chętnie wybierane przez kobiety i mężczyzn. Jeśli zdecydujemy się na zakup takiego…

Czytaj więcej